Відбулися ІХ Шевченківські читання

05-04-2016, 15:54

Захід проходив 1-2 квітня. У ньому взяла участь творча молодь Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського національного медичного університету, Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського університету права НАН України.

На вшанування пам’яті одного із засновників читань В.П.Третецького, який  трагічно загинув під час Революції Гідності, було оголошено хвилину мовчання.

Читання відкрив проректор з навчальної роботи Ю.Г.Барабаш, який  зазначив, що виші славні не лише випускниками та своїми школами, а й традиціями. Одна з них – Шевченківські читання, започатковані в Університеті за ініціативи студентської громади дев’ять років тому задля об’єднання українців навколо видатної постаті поета. Крім того, уже не вперше студенти, які звикли оперувати сухими фактами, доводять, що в душі вони лірики.

Учасників також привітали: засновник читань, доцент кафедри конституційного права С.Ю. Лукаш; завідувач кафедри культурології  В.О.Лозовой, доцент кафедри культурології В.М.Пивоваров, заступник декана юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Р.Я. Лемик.

Шевченківські читання за своєю філософією вважаються неформатним заходом, адже вони проводяться не для поточної звітності, а виключно для консолідації української молоді. Студенти презентували власну поезію, декламували улюблені вірші, обговорювали актуальні державно-правові та соціальні проблеми крізь призму літератури.