Відбулися лекції запрошених викладачів на СОП «Теорія та практика медіації»

26-04-2018, 17:04

Закінчилося навчання на СОП «Теорія та практика медіації» для групи суддів та адвокатів. Останні тижні занять на сертифікатній програмі ознаменувалися візитами запрошених лекторів з числа науковців, практикуючих медіаторів та представників органів державної влади.

Так, 14 квітня відбулася лекція члена Вищої ради правосуддя, медіатора, розробника навчальних курсів з медіації для суддів Лариси Швецової, яка була присвячена особливостям медіації в кримінальних та цивільних спорах, а також проблемним моментам, які можуть виникати при реалізації деяких новел процесуального законодавства, а саме процедури врегулювання спору за участю судді.

Серед головних питань, які висвітлювалися лектором, були проблеми медіабельності кримінальних конфліктів, юридичне оформлення судових та позасудових мирових угод в цивільних та господарських спорах, відмінності між врегулюванням спору за участю судді та судовою медіацією тощо. Лариса Анатоліївна наводила численні приклади практичного застосування медіації в Україні, розповідала про позитивний досвід багатьох пілотних проектів у вказаній сфері, а також поділилася міжнародним досвідом використання вказаного альтернативного способу вирішення спору.

Також Лариса Анатоліївна провела модельну медіацію за участі слухачів програми, яким вдалося успішно врегулювати конфлікти за кейсами, які були запропоновані спікером.

21 квітня перед учасниками сертифікатної програми виступила доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри теорії та історії держави та права Міжнародного гуманітарного університету (м. Одеса), медіатор, член Української академії медіації Наталія Крестовська. Лекція Наталії Миколаївні на тему «Медіація і діти» була присвячена питанням застосування медіації у спорах за безпосередньою участю дітей. Також увагу присутніх привернули думки спікера щодо застосування медіації в неюридичних конфліктах за участю дитини (конфлікти з батьками, конфлікти між учнями в навчальному колективі, в тому числі шкільний булінг, сусідські конфлікти та ін.).

Окрім багатьох теоретичних питань, які обговорювалися під час цієї лекції, учасники разом зі спікером обговорили можливість застосування медіації до конфлікту, який пов’язано з резонансним вбивством неповнолітньої особи, скоєного підлітком на Закарпатті, що стало причиною громадських заворушень в с. Нижня Апша. Після напруженого обговорення учасники програми погодилися з думкою доктора Крестовської про медіабельність цього конфлікту.

Також 19 квітня відбулась скайп-конференція з Євгенією Рамбл (м. Лондон, Великобританія), яка є міжнародним тренером з сімейної медіації, акредитованим сімейним медіатором у Великобританії, та директором приватної медіаційної практики Jen Rumble Family Mediation. Під час цього заходу спікер поділилася власним досвідом із застосування медіації при вирішенні сімейних конфліктів у Великобританії та відповіла на численні запитання слухачів програми, які стосувалися діяльності медіатора, а також особливостей медіації в сімейних конфліктах.