Організатори: кафедра державного будівництва Національного юридичного університету імені Ярослава мудрого, рада молодих вчених Університету, Науково-дослідний інститут державного будівництва і місцевого самоврядування НАПрНУ.
У заході взяли участь студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна і Харківського національного університету внутрішніх справ.
Відкрила конференцію завідувач кафедри державного будівництва Університету С.Г.Серьогіна. Вона щиро привітала присутніх зі святом − Днем місцевого самоврядування, розповіла наскільки актуальним сьогодні є питання реформування місцевого самоврядування, а також висловила сподівання, що не тільки провідні фахівці, а й студенти долучаться до обговорення необхідних суспільству законотворчих процесів.
Світлана Григорівна зауважила, що розвиток місцевого самоврядування й процеси децентралізації в Україні викликали необхідність підготовки професійних юридичних кадрів для органів місцевого самоврядування. Це стало підставою впровадження сертифікатної освітньої програми «Юрист у сфері місцевого самоврядування» і магістерської програми «Адміністрування місцевого самоврядування», до участі в яких запрошуються зацікавлені студенти.
На пленарному засіданні з доповідями виступили: С.Трішина (Інститут прокуратури і кримінальної юстиції, 2 курс, 8 група) – «Особливості децентралізації в Україні: сучасний стан та можливі перспективи розвитку»; Д.Токар (Інститут прокуратури і кримінальної юстиції, 2 курс, 3 група) – «Принцип поділу гілок державної влади в Україні»; Н.Хрякова (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції, 2 курс, 6 група) – «Принцип оптимальної децентралізації у функціонуванні органів місцевого самоврядування» та ін.
Подальша робота проходила у секціях:
- загальнотеоретичні питання державного будівництва і місцевого самоврядування;
- проблеми організації та діяльності органів державної влади України;
- проблеми правової регламентації органів місцевого самоврядування та удосконалення роботи їх органів і посадових осіб;
- конституційно-правове регулювання суспільного ладу в зарубіжних країнах;
- конституційно-правовий інститут прав і свобод людини та громадянина в зарубіжних країнах;
- конституційні моделі організації й діяльності органів публічної влади зарубіжних країн.
За результатами роботи конференції видано збірку тез наукових доповідей.