Пройшла ювілейна зустріч випускників Харківського юридичного інституту 1962 та 1963 років

26-10-2013, 10:42

Відкрив захід і щиро привітав присутніх випускник 1963 року, Герой України, ректор Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», президент НАПрН України, академік НАН України, доктор юридичних наук, професор В.Я.Тацій. «Мені пощастило більше за всіх. Я щодня переступаю поріг Alma mater і відчуваю, напевно як і ви, особливу вдячність і радість, а також  обов’язок, покладений на мене», − сказав Василь Якович. «Ми завжди з теплотою згадуємо студентські роки, адже це був чи не найкращий період нашого життя. Пам’ятаємо багато, а перш за все  викладачів», − підкреслив ректор. Викладачам В.О.Коноваловій, С.Г.Пироговій та А.І.Процевському,  присутнім на зустрічі, студенти вручили квіти.

Василь Якович зачитав список випускників, які вже пішли з життя, а усі присутні вшанували їх пам’ять Хвилиною мовчання.

Він констатував, що зі 100 запрошених на зустріч приїхали 42 особи: 35 випускників 1963 року та 7 − 1962 року.  Ректор також зачитав телеграми-привітання тих, хто не зміг приїхати на зустріч з поважних причин.

Василь Якович розповів про сьогодення Університету, перетворення, зміни, які відбулися за минулі 50 років, а також передав вітання випускникам від адміністрації, багатотисячного колективу Університету та Асоціації випускників.

Учасників урочистого зібрання також привітали: перша жінка-криміналіст, удостоєна звання доктора наук у СРСР, професор кафедри криміналістики, академік Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки України В.О.Коновалова; випускник 1963 року, суддя Верховного Cуду СРСР, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України, голова Асоціації випускників Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» В.І.Кононенко; випускник 1963 року, перший міністр Юстиції України, Голова Верховного Суду України з 21 грудня 1994 р. по 24 жовтня 2002 р. В.Ф.Бойко; син випускника 1963 року, суддя Київського апеляційного господарського суду, заслужений юрист України В.О.Зеленін; випускник 1962 року, колишній начальник кримінального розшуку МВС Української Радянської Соціалістичної Республіки В.П.Пилипчук.

Усі випускники висловили велику подяку та наголосили, що пишаються своєю Alma mater, яка дала путівки в життя вихованцям, багато з яких стало керівниками підприємств, наукових установ, науковцями, громадськими та державними діячами. Наприкінці заходу студенти нашого вузу від імені випускників поклали квіти до пам’ятника захисникам Вітчизни.

Під час екскурсії Університетом учасники зустрічі висловили захоплення масштабами перетворень, які відбулися та відбуваються в житті рідного вузу. Інтерес і  радісні емоції викликав показ фільму про Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», який відбувся у Палаці студентів.

На згадку про себе випускники 1962 та 1963 років подарували Університету картину.