Відбулася студентська науково-практична конференція «Духовно-педагогічна спадщина Г.С.Сковороди в історії української культури (філософсько-педагогічний аспект). До 300-річного ювілею Г.С.Сковороди (1722 – 1794)»

18-12-2017, 18:52

Організатор: кафедра культурології Університету.

У заході взяли участь понад 80 студентів господарсько-правового та міжнародно-правового факультетів.

Учасників привітали заступник декана міжнародно-правового факультету Б.П.Карнаух та завідувач кафедри культурології В.О.Лозовой. Віктор Олексійович наголосив на значущості філософської спадщини Г.С.Сковороди для української і європейської культури, окреслив головні теми і проблеми, які розроблялись мислителем, підкреслив актуальність його спадщини для сучасної української культури.

Серед напрямків конференції були заявлені такі теми: «Філософія серця Г.С.Сковороди як внесок у скарбницю європейської культури», «Духовно-моральні цінності як фундамент педагогіки партнерства», «Поетична спадщина Г.С.Сковороди як складова національно-патріотичного виховання молоді України». Жваві дискусії точилися навколо проблем призначення людини, сенсу її буття, щастя і нещастя, «сродної праці» за Г.С.Сковородою, виховання молодого покоління, актуальності поетичної спадщини мислителя та його перекладацької діяльності.

На конференції виступили студенти І.Гоцкалюк, К.Труфанова, М.Кіріяченко, Є.Передерій, М.Кварацхелія, І.Шевченко, К.Гишукова  (господарсько-правовий факультет, 1 курс) та  Е.Богуцька, М.Харіна, Д.Яценко, Д.Сало, А.Михальова, К.Гринченко, Я.Желдак, О.Стогній, А. Іванова, І.Щеглаков, Г.Беркела, Я.Позняк, Є.Галькевич (міжнародно-правовий факультет, 1 курс).

Захоплення, з яким молоді люди обговорювали проблеми, заявлені у доповідях, свідчить про актуальність ідей великого мислителя і сьогодні.