Відбулася регіональна наукова конференція «Треті Харківські студентські кримінально-правові читання»

26-04-2013, 15:39

Організатор – кафедра кримінального права № 1.

У конференції взяли участь 107 студентів. Серед них представники вищих навчальних закладів: Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», Національної академії внутрішніх справ, Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди та ін.

На урочистому відкритті з вітальним словом до учасників звернулися проректор з навчальної роботи Університету, доктор юридичних наук, Ю.Г.Барабаш,  професор кафедри кримінального права № 1, кандидат юридичних наук В.І.Тютюгін, доцент кафедри кримінального права № 1, кандидат юридичних наук Ю.А.Пономаренко.  Вони побажали учасникам сміливої та відвертої дискусії і висловили сподівання, що, можливо,  студентські наукові думки змусять замислитися тих, хто займається проблемами вдосконалення законодавства на шляху пошуку заходів, які подолають нові порушення.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: студент 2 курсу Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України О.В.Дудка − «Правова доктрина як джерело кримінального права»; студент 2 курсу факультету підготовки юристів для МЗС України В.І.Будакова − «Кримінальний проступок в Україні: нові правові реалії»; студент 4 курсу факультету підготовки кадрів для державної пенітенціарної служби України М.О.Іскра − «Відновлювальне правосуддя: кримінально-правовий аспект»; студент 4 курсу вечірнього факультету Л.М.Тиндик − «Моделі штрафу в зарубіжних державах» та ін.

Робота здійснювалася в режимі пленарного засідання, діяло шість секцій, у чотирьох з яких обговорювалися питання Загальної частини, а в двох – Особливої частини кримінального права. Зокрема це:

1. «Кримінальне право як галузь права. Кримінально-правова політика. Кримінальний закон»;

2. «Поняття і види кримінального правопорушення. Співучасть у злочині і множинність злочинів»;

3. «Елементи і ознаки складу злочину»;

4. «Кримінальна відповідальність: поняття, зміст, виключення, звільнення та реалізація»;

5. «Кримінальна відповідальність на злочини проти особи та проти власності»;

6. «Кримінальна відповідальність за злочини проти особи та проти держави».

Найбільшу зацікавленість знайшли проблеми впровадження кримінального проступку, кримінальної відповідальності юридичних осіб та питання кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення.

Результати наукової творчості студентів знайшли свої втілення у збірнику тез наукових повідомлень та доповідей, який був виданий до початку роботи конференції.