Відбулася конференція трудового колективу Університету

27-12-2018, 17:25

Захід відкрив голова конференції, проректор з наукової роботи А.П.Гетьман, який повідомив, що зареєстровано 152 зі 190 обраних делегатів.

Ректор В.Я.Тацій виступив зі звітною доповіддю про виконання контракту з Міністерством освіти і науки України за 2018 рік. Виступ містив аналіз усіх сфер діяльності Університету, зокрема, особливості вступної кампанії 2018 року, освітню та науково-дослідницьку роботу, фінансову діяльність, міжнародне співробітництво й академічну мобільність, створення системи академічної доброчесності тощо.

Василь Якович звернув увагу присутніх на успішну вступну кампанію 2018 року. «У цьому, безперечно, є заслуга представників інститутів, факультетів, кафедр, Асоціації випускників і студентського самоврядування, які активно долучалися до профорієнтаційної діяльності й розповідали школярам та їхнім батькам про те, що стати студентом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого реально» – наголосив він. Показово, що з 1538 місць державного замовлення за спеціальністю 081 «Право», що розподілялися між університетами України на цей навчальний рік наш заклад отримав 462 місця (30 відсотків), посівши за цим показником одне з перших місць».

Наполеглива праця всього колективу дозволяє Університету утримувати позиції кращого юридичного ЗВО України. Так, згідно з рейтингами «Топ-200 Україна» – 2017/2018 рр. і «Топ-10 вишів з найвищим середнім конкурсним балом» Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого посів четверте місце серед ЗВО України. Крім того, Університет став переможцем на ХІ Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2018» і отримав Гран-прі «Лідер вищої освіти України; на Х Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» отримав диплом і золоту медаль у номінації «Інноваційне освітнє середовище: нові виклики та сучасні рішення».

Підвищенню іміджу і рейтингу Університету також сприяють досягнення студентів, підтвердженням цьому є їхні численні перемоги на різного рівня конкурсах, олімпіадах, турнірах, у судових дебатах. В.Я.Тацій подякував їм за наполегливу працю й активну життєву позицію, а також привітав студентку Інституту підготовки юридичних кадрів для СБ України Софію Дику, яка нещодавно стала переможницею Всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України»

Зважаючи на високі оцінки результатів І Харківського міжнародного юридичного форуму, було вирішено продовжити обговорення актуальних юридичних, наукових, бізнесових  та інших проблем на цій унікальній платформі. У роботі ІІ Харківського міжнародного юридичного форуму взяли участь відомі дослідники й практики із США, Німеччини, Італії, Швейцарії, Литви, Естонії, Польщі та інших держав (загалом були представлені 22 країн), судді Конституційного Суду України та Верховного Суду, співробітники представництва ЄС, місій ОБСЄ, інших організацій. Примітно, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України форум набув статусу щорічного.

Важливою подією цього року стало присудження Комітетом з Державних премій України в галузі науки і техніки науковцям Університету Державної премії України в галузі науки і техніки за фундаментальну працю «Правова доктрина України» у 5-ти томах. Окрім того за успіхи в роботі працівники Університету отримали нагороди і заохочення державного рівня.

Окремо Василь Якович накреслив головні завдання щодо удосконалення діяльності вишу на наступний рік.

Звіт ректора одноголосно схвалено рішенням конференції трудового колективу.

Про виконання умов Колективного договору між ректором і профспілковим комітетом первинної профспілкової організації Університету у 2018 році доповіла голова первинної профспілкової організації В.Г.Білик.

У звіті йшлося про роботу профспілкових комітетів щодо захисту прав працівників і студентів, контролю за виконанням Колективного договору, про заходи, що запроваджувалися для покращення соціально-побутових умов співробітників, охорони праці, оздоровлення та відпочинку.

Конференція погодила зміни та доповнення до Колективного договору між ректором і профспілковим комітетом первинної профспілкової організації Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та затвердила зміни до Правил внутрішнього трудового розпорядку. Також піднімалися питання обрання членів комісії з академічної етики та вченої ради Університету.