Відбулася зустріч із заступником начальника управління – начальником відділу державної реєстрації нормативно-правових актів управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Харківській області І.О. Кадашевою

24-05-2019, 13:26

Захід проведено 23 травня у межах сертифікатної освітньо-професійної програми «Юрист у сфері запобігання та протидії корупції» (координатори програми – завідувач кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Б.М.Головкін і асистент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Н.В.Сметаніна).

Тема виступу – «Антикорупційна експертиза нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів».

Під час зустрічі спікерка наголосила на актуальності і необхідності подальшого впровадження антикорупційної експертизи нормативно-правових актів та їх проектів. За її словами антикорупційна експертиза має стати потужним інструментом протидії корупції, адже саме якісне очищення значного масиву проектів нормативно-правових актів, а також чинних нормативно-правових актів дозволить зупинити розвиток корупційних норм у законодавстві.

Було розглянуто порядок і методологію проведення антикорупційної експертизи. Зазначено, що під час проведення антикорупційної експертизи найчастіше переважають нечітке визначенням функцій, прав, обов’язків і відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відсутність або нечіткість адміністративних процедур, порушення вимог нормопроектувальної техніки та технічні помилки в тексті, пропущення слів тощо. Ірина Олександрівна також навела приклади висновків про доопрацювання нормативно-правового акта. Разом із учасниками сертифікатної програми було проведено антикорупційну експертизу нормативно-правового акта і обговорено можливі шляхи вдосконалення зазначеної експертизи в Україні.