Відбулася зустріч із завідувачем сектору з питань запобігання і виявлення корупції Головного територіального управління юстиції у Харківській області А.В.Федоренко

20-05-2019, 09:22

Захід проведено у рамках Сертифікатної освітньо-професійної програми «Юрист у сфері запобігання та протидії корупції» (координатори програми – завідувач кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Б.М.Головкін  і асистент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Н.В.Сметаніна).  Тема виступу –  «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Під час зустрічі було наголошено на необхідності активної реалізації заходів антикорупційної політики як на публічній службі, так і в приватній сфері. Розглянуто повноваження спеціальних антикорупційних органів, проблеми та перспективи їх діяльності. Було зазначено, що запобігання та врегулювання конфлікту інтересів є одним із найбільш необхідних засобів недопущення виникнення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією. Саме вчасне виявлення та врегулювання наявності у діяльності посадових осіб приватного інтересу дозволить мінімізувати/нейтралізувати можливі негативні наслідки прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів. Анною Володимирівною також було визначено найбільш поширені проблеми та питання при реалізації повноважень у зазначеній сфері. Разом із учасниками сертифікатної програми було обговорено можливі шляхи подолання цих прогалин та перспективи їх впровадження в Україні.