Відбулася зустріч-дискусія «Верховний Суд – нова філософія судової влади» новообраних суддів Верховного Суду – випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого зі студентами та викладачами вишів і представниками активної спільноти регіону

24-11-2017, 18:06

Захід проведено в рамках спільного проекту ВЗО і обраних під час публічного конкурсу нових суддів Верховного Суду «Дякую, Alma Mater! Чесний суд, корінням із студентства» за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Проект стартував у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, оскільки більшість новообраних суддів Верховного Суду – його випускники (38 із 113).  

Одним із векторів філософії Верховного Суду новообрані судді називають справедливість, компетентність, непідкупність, відкритість. Із моменту призначення першим кроком суддів став відкритий  діалог із громадськістю та активною спільнотою країни,  мета якого – спілкування з населенням для ідентифікації існуючих проблем та визначення  найкращих варіантів змін у судовій владі для того, щоб створити в державі якісно новий суд з прав людини.

До початку зустрічі відбувся прес-брифінг суддів для місцевих та національних ЗМІ.

Зустріч суддів Верховного Суду – випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого зі студентами відкрив ректор Університету В.Я.Тацій, який зазначив: «Коли ми вчергове отримуємо високу оцінку Університету  за результатами  рейтингу, то розуміємо, що це  – не тільки наша заслуга, а й ваша – наших випускників. Адже по тому, як ви йдете дорогою життя, як ви слугуєте своєму народові і своїй державі, судять і про нас. Безумовно, протягом усієї своєї історії Університет дуже швидко реагував на виклики, врахував вимоги часу і змінювався, вдосконалюючи і формуючи нові моделі навчання. Рівень професіональності випускників високий тому, що ми навчали вас працювати над собою все життя. Юрист не може зупинитися у своєму розвитку, а у суддів відповідальність особлива, бо від них залежить доля людини».

У своїх виступах судді Верховного Суду А.П.Бущенко,  О.Р.Кібенко, А.О.Лесько,  Д.Д. Луспеник, М.І.Смокович  висловили подяку Alma Mater за ті знання, які вони отримали в її стінах і які дозволили їм досягти таких вершин. А.О.Лесько відзначила: «Ви навчаєтеся у цьому виші,  і  вам уже поталанило Традиції і атмосфера університету надихають на нові звершення».  

О.В.Кібенко сказала, що не  боятися складних  завдань її  навчила академія. «Запам’ятайте – у житті немає неможливого, тільки від вас залежить, як рухатися далі».

М.І.Смокович, у свою чергу, наголосив: «Молодь – наша надія. Пам’ятайте, основне у нашій професії – любити і поважати  людину».

Потім зустріч тривала в форматі питання-відповідь. Переважно вони стосувалися такого: що підштовхнуло  подати заяву на посаду судді Верховного Суду, чи будуть нові посадові оклади суддів ВС сприяти їх реальній незалежності, як стати успішним суддею, що є найголовнішим для посади судді Верховного суду, як побудувати довіру та ін.