Відбулася міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми судового права»

23-04-2018, 14:25

Організатори – кафедра організації судових та правоохоронних органів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та кафедра правосуддя Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

У роботі заходу взяли участь заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко, Голова Вищої ради магістратури Молдови Віктор Міку, суддя земельного суду м. Гамбурга Корнелія Вьольк, науковці та студенти НЮУ, вчені провідних вітчизняних навчальних і науково-дослідних закладів, представники прокуратури, адвокатури та судових органів.

З вітальними словами звернулися проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман та проректор з навчально-методичної роботи Вячеслав Комаров (модератор заходу).

Анатолій Гетьман привітав учасників від імені керівництва Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого і зазначив: «Подібні заходи як цей, що організований нашим Університетом разом з кафедрою правосуддя Чернівецького національного Університету, сприяють виявленню недосконалостей, обговоренню їх у професійному середовищі науковців та практиків та виробленню спільного бачення щодо способів їх розв’язання. Вироблені рекомендації мають бути корисні як правозастосувачам, так і урядовцям, дотичним до законодавчого процесу. Отже я бажаю всім плідної і результативної роботи під час конференції».

Вячеслав Комаров зауважив: «Правнича наука в боргу перед практикою. Ми пережили багато законодавчих змін і суспільство чекає пропозицій. Кожен крок реформування був завжди «під тиском» з точки зору втілення нової моделі. Ми маємо бути критичними і в той же час стриманими. Потрібно знайти рішення, які б вивели нас на нові моделі розвитку».

Захід складався з трьох пленарних засідань і на першому з доповідями виступили: заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко – «Реформа системи виконання судових рішень: стратегічне планування та очікувані результати»; суддя земельного суду м. Гамбурга Корнелія Вьольк – «Деякі питання примусового виконавчого провадження у цивільних та господарських справах у Німеччині»; Голова Вищої ради магістратури Молдови Віктор Міку – «Оптимізація роботи судів Молдови» та ін.

За результатами конференції надрукована збірка тез наукових повідомлень.