Відбувся урочистий захід, присвячений 30-річчю створення кафедри організації судових та правоохоронних органів Університету

03-02-2017, 16:43

7I2A9792У роботі заходу взяли участь науковці кафедр кримінального права та кримінального процесу, криміналістики, кримінології та кримінально-виконавчого права Університету, вчені провідних вітчизняних навчальних та науково-дослідних закладів, а також представники прокуратури, адвокатури та судових органів.

Відкриваючи захід, завідувач кафедри організації судових та правоохоронних органів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Л.М.Москвич теплими словами згадала фундаторів кафедри, які були керівниками з моменту її заснування, а саме професорів Ю.М.Грошевого (1987-1992) та І.Є.Марочкіна (1992-2014) і презентувала фільм-спогади про їхнє життя.

З вітальними словами звернувся проректор з навчально-методичної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.В.Комаров: «Є певні постаті, які зробили неоцінений внесок у розвиток кафедри. Це – Юрій Михайлович Грошевий і мій друг Іван Єгорович Марочкін. Проте їхні послідовники мають зробити ще більше».

Відповідно до наказу ректора за великий внесок у підготовку фахівців та сумлінну працю В.В.Комаров вручив почесні грамоти та подяки викладачам та науковцям кафедри.

Під час заходу дружина Івана Єгоровича Марочкіна – О.Б.Червякова пригадала слова Наталії Борисівни Сибільової про її чоловіка: «Неоране поле він засіяв і всім ідеї подарував». Олена Борисівна передала в дар усі наукові книжки чоловіка до фонду нової бібліотеки Університету.

Присутніх привітали прокурор Харківської області Ю.Б.Данильченко, суддя Верховного Суду О.Б.Прокопенко, заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В.Сташиса Національної академії правових наук України В.С.Батиргареєва, завідувач кафедри правосуддя Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича О.В.Щербанюк, професор кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка О.Г.Яновська, перший проректор Національної академії прокуратури України О.М.Толочко, завідувач кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Д.Гончаренко, директор Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.І.Маринів та ін.