Відбувся міжкафедральний круглий стіл «Християнізація Київської Русі як фактор становлення та розвитку української культури», присвячений 1030-річчю Хрещення Київської Русі

04-10-2018, 15:25
Відбувся міжкафедральний круглий стіл «Християнізація Київської Русі як фактор становлення та розвитку української культури», присвячений 1030-річчю Хрещення Київської Русі
Організатор – кафедра культурології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. У роботі круглого столу  взяли участь науковці кафедр культурології, філософії, конституційного права України, історії держави і права України та зарубіжних країн.
Засідання відкрив завідувач кафедри культурології В.О. Лозовой, який наголосив на особливому значенні християнізації для історії українського народу та його культурного розвитку.
Із доповідями виступили: доцент кафедри культурології, кандидат філософських наук Л.М Сідак – «Духовно-моральний потенціал православної культури: від Київської Русі до сучасної України»; асистент кафедри історії держави і права України та зарубіжних країн, кандидат юридичних наук О.В. Середа – «Християнізація Європи та Київської Русі як чинник цивілізації і духовної єдності народів: історико порівняльний аналіз»; доцент кафедри конституційного права України, кандидат юридичних наук Л.К. Байрачна – «Законодавчий процес з питань свободи совісті та свободи віросповідування: конституційно-правовий вимір»; доцент кафедри культурології, кандидат юридичних наук Ю.А. Меліхова – «Православ’я і правосуддя»; доцент кафедри філософії, кандидат філософських наук О.П. Невельська-Гордєєва –«Логіка в духовній освіті»; доцент кафедри культурології, кандидат мистецтвознавства О.В. Сердюк – ««Киевской Руси не было…» (А. Кунгуров) – загрози сучасного політичного міфотворення». 
До засідання круглого столу наукова бібліотека Університету підготувала книжкову експозицію, приурочену знаменній події Хрещення Русі.