Відбувся конкурс читців-декламаторів української поезії

22-02-2017, 15:42

21 лютого в Міжнародний день рідної мови наукова бібліотека Університету разом з кафедрою культурології та за підтримки профспілкового комітету студентів провели конкурс читців-декламаторів української поезії. У поетичному дійстві демонстрували свою любов до поетичного слова, обізнаність з найкращими перлинами української поезії, майстерність виконання, сценічну культуру читця студенти Інституту підготовки кадрів для органів юстиції та Інституту підготовки юридичних кадрів для СБ України. 35 учасників зголосилися долучитися до цього свята й прочитати твори, що обрали самостійно.

Ведучий конкурсу доцент кафедри культурології В.М.Пивоваров розпочав захід поетичними рядками про значущість рідного слова в житті українця, про мову як джерело натхнення, тамування духовної снаги, спосіб пізнання світу, вияв любові до України.

Програма вечора виявилась надзвичайно цікавою та різноманітною – від лірики патріотичної, громадянської, філософської до інтимної. Звучали вірші про рідну мову, любов до України, лунали поетичні рядки Івана Франка, Лесі Українки, Сергія Жадана, Ліни Костенко, авторські твори.

Кожен читець щоразу підтверджував істинність слів: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Глибоко запали в душу рядки вірша «Герої не вмирають», який артистично продекламувала студентка першого курсу Інституту юстиції Юлія Примак. Ця поезія присвячена вшануванню пам’яті  Героїв Небесної Сотні. В унісон цій темі прозвучала поезія «Мій перший вірш написаний в окопі» в проникливому виконанні студентки Дар’ї Комарової.

Неординарним артистизмом, майстерністю читання вірша «Vivere memento» Івана Франка епатував студент ІПЮК СБ України Олександр Мелашенко.

Не залишила нікого байдужим довершеність виконання Юлії Кравчук та Павла Трифонова (ІПЮК СБ України), які представили на суд журі сценічне втілення поезії Івана Франка «Якби знав я чари, що спиняють хмари, Що два серця можуть ізвести до пари…».

Виступи читців оцінювали викладачі кафедри культурології: Ю.А.Меліхова, Л.М.Сідак, Т.О.Слюсаренко, О.А.Стасевська, О.В.Уманець, О.А.Шумейко.

Переможці конкурсу Юлія Примак, Дар’я Комарова, Олександр Мелашенко отримали подарунки у виді грошової винагороди, яку ґречно надав профспілковий комітет студентів.

Присутні ознайомилися з виставкою книг «Мова – душа кожної національності, її найцінніший скарб», яку підготували співробітники бібліотеки завідувач відділу обслуговування І.В.Бова та головний бібліотекар О.М.Рибалова.

Усі учасники конкурсу затамували подих від майстер-класу народної артистки України Ю.А.Меліхової, яка розповіла про таїни художнього читання, способи досягнення успіху, стиль виступу, голос, дикцію, жест.