Випускники сертифікатної програми професора Томаса Крюссмана (Австрія) «Міжнародні антикорупційні студії» отримали сертифікати про успішне завершення навчання

21-12-2016, 08:14

З метою розвитку співпраці у межах спільного європейського освітнього простору до Університету був запрошений відомий фахівець у галузі кримінального права та порівняльного правознавства, що має викладацьку практику в університетах м.Пассау, м.Гамбург (Німеччина), м.Грац (Австрія) д-р юрид. наук, професор Томас Крюcсман.  Під час робочої зустрічі з ректором Університету В.Я.Тацієм, проректором з навчальної роботи Ю.Г.Барабашем та завідувачем кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Б.М.Головкіним, були обговорені проблеми ефективності законодавчого регулювання протидії корупції в Україні та перспективи співпраці з іноземними навчальними закладами щодо розвитку спільних навчальних програм у цій сфері за фінансової підтримки європейських фондів. Також була досягнена домовленість про реалізацію в Університеті експериментальної сертифікатної програми, присвяченої міжнародним стандартам боротьби з корупцією, що буде здійснюватися за участю кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права.

На виконання досягнутих домовленостей, з 25 жовтня по 10 грудня  в Університеті проводилися заняття за авторською навчальною програмою професора Томаса Крюссмана – «Міжнародні антикорупційні студії», в яких взяли участь 28 студентів 3-5 курсів. Лекції та семінари проходили у змішаному форматі за системою blended learning шляхом чергування дистанційних лекцій та аудиторних занять, з широким використанням відкритих інтернет-ресурсів UNODC (United Nations Office on Drugs and Crime / Управління ООН з наркотиків та злочинності).

Мета даної програми полягала в оволодінні знаннями щодо національних особливостей проявів корупції у різних державах та міжнародних стандартів протидії та запобіганню цьому явищу, встановлених Конвенцією ООН проти корупції та іншими міжнародно-правовими актами. Заняття проводилися англійською мовою та були спрямовані на розвиток навичок критичного аналізу корупційних явищ, а також визначення напрямків профілактики і протидії корупції в діяльності приватних компаній та державних установ.

За результатами усних презентацій на практичних заняттях та тестування були присуджені та вручені сертифікати 18 студентам. Вітаючи випускників програми з успішним закінченням курсів, проф. Б.М.Головкін підкреслив особливу актуальність антикорупційної освіти у час докорінного реформування державного управління та позитивний вплив спеціальних знань у цій сфері на можливості працевлаштування не лише на державній службі, але й у комерційних структурах.