Викладачі Університету Богдан Мохончук, Павло Романюк та Надія Писаренко виступили спікерами семінарів-практикумів із врегулювання виборчих спорів для близько 350 суддів

11-09-2020, 12:27

Національна школа суддів України у співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) та програмою USAID “Нове правосуддя” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії провела серію семінарів-практикумів: “Місцеві вибори 2020: вирішення виборчих спорів та розгляд справ щодо виборчих правопорушень” (для суддів місцевих загальних судів) та “Місцеві вибори 2020: новели виборчого законодавства та особливості вирішення виборчих спорів» для (суддів апеляційних та окружних адміністративних судів). 

Спікерами заходу виступили доцент кафедри адміністративного права Надія Писаренко, асистенти кафедри конституційного права України Павло Романюк і Богдан Мохончук, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Олена Губська та старша радниця з юридичних питань ВГО Громадянська мережа «ОПОРА» Ольга Коцюруба. 

З вітальними словами виступили проректор з науково-дослідної роботи та науково-методичної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна, керівник Програми USAID “Нове правосуддя” Девід Вон та старший міжнародний радник з виборів та директор IFES в Україні Пітер Ербен. Модерував серію заходів заступник директора Тестологічного центру Національної школи суддів України Михайло Цуркан. 

Загалом у навчанні взяли участь близько 350 суддів апеляційних та окружних адміністративних, а також місцевих загальних судів. Під час семінарів-практикумів було висвітлено та обговорено такі теми: 

  • знайомство з новими виборчими системами на місцевих виборах; 
  • окремі аспекти роботи дільничних виборчих комісій; 
  • особливості уточнення списків виборців; 
  • правове регулювання передвиборної агітації; 
  • характеристики виборчого спору, порядок вирішення виборчих спорів у світлі новел виборчого законодавства; 
  • окремі аспекти кваліфікації порушень виборчих прав громадян, за які передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.