Визначені переможці I етапу міжнародних мовно-літературних конкурсів

29-11-2019, 12:17

У науковій бібліотеці Університету відбувся І етап ювілейних Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.  Змагання започатковано з метою виявлення творчо обдарованої молоді та розвитку її потенціалу; виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу; виявлення майбутньої плеяди митців художнього слова.

Організатор конкурсу – кафедра культурології, модератор – доцент Василь Пивоваров.

У вітальному слові завідувач кафедри культурології Віктор Лозовой наголосив на значущості українського слова в житті студента-юриста, цінності мовних та мовленнєвих компетентностей для загальної культури кожного українця й висловловив упевненість, що мовно-літературний конкурс талановитої молоді пройде в справжній творчій атмосфері та виявить справжніх ерудитів мови.

У конкурсі взяли участь переможці мовно-літературних олімпіад Інституту прокуратури та кримінальної юстиції, Слідчо-криміналістичного інституту, Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України, Інституту підготовки юридичних кадрів для СБ України, Військо-юридичного інституту та факультету адвокатури – всього 38 учасників.

В читальному залі наукової бібліотеки панувала атмосфера творчості, завдяки книжковій виставці, приуроченій державній мові. Конкурсантам, знавцям української мови, запропоновано написати творчу роботу «Людина повновартісною може бути тільки у своїй Батьківщині», виконати завдання на знання фразеології, відредагувати словосполучення, правильно написати складні слова, іншим учасникам – скласти публічний виступ на відкритому суді на захист Тараса Шевченка із використанням цитат із творів Т. Шевченка риторичних поширених звертань, лексики із царини юриспруденції та права, речень, ускладнених вставними конструкціями.

Журі конкурсу визначило переможців мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка:

1.  Михайло Скрипкін, Інститут підготовки юридичних кадрів для СБ України;
  2.  Богдан Фесенко, факультет адвокатури;
  3. Тетяна Кожем’яко, Інститут підготовки юридичних кадрів для СБ України.

У конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика перемогу здобули:

1.  Анна Зінченко, Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України;
  2. Наталія Строчкова, Інститут прокуратури та кримінальної юстиції;
  3. Володимир Бордзик, Інститут підготовки юридичних кадрів для СБ України.

Вітаємо з перемогою в І етапі та бажаємо нових здобутків на ІІ (обласному) етапі міжнародних конкурсів!