Взаємодія Університету з ГУ ДПС у Харківській області: від меморандуму про співпрацю до спільних наукових заходів

29-04-2021, 12:57

Сучасні тенденції державних процесів та інтенсивний розвиток діяльності закладів вищої освіти створюють нові передумови для налагодження співпраці. 

За ініціативи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого й Головного управління ДПС у Харківській області 28 квітня 2021 року проведено наукову конференцію «Податкова амністія та детінізація доходів: нові виклики для України».  

Спільний захід був присвячений підписанню Меморандуму про співробітництво між Головним управлінням ДПС у Харківській області й Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого.  

Метою угоди є налагодження партнерських відносин між державними службовцями, науковими колами та студентською спільнотою, зміцнення податкової культури населення, створення умов для підвищення кваліфікації працівників Головного управління ДПС у Харківській області на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та стажування здобувачів вищої освіти в органах державної податкової служби України. Сторони, зокрема, домовилися про розробку спільних наукових та інформаційних матеріалів, робочих навчальних програм планів дій, проведення спільних науково-практичних заходів щодо обговорення концептуальних засад реформування податкової системи України, організацію навчальних, виробничих та переддипломних стажувань (практик) для здобувачів вищої освіти, а також випускників вишу на базі Головного управління ДПС у Харківській області, розробку та реалізацію програм підвищення кваліфікації податківців на базі Університету тощо. 

Ректор Університету Анатолій Гетьман зазначив, що партнерство з органами державної влади в сфері практичної підготовки майбутніх правників є невід’ємним складником інноваційного розвитку вишу. Начальник Головного управління ДПС у Харківській області Артем Єфремов наголосив на тому, що управління є надзвичайно зацікавленим у посиленні кадрового складу за рахунок випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. 

Конференція розпочалася з привітання учасників ректором Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолієм Гетьманом, завідувачем  кафедри фінансового права Миколою Кучерявенком і начальником Головного управління ДПС у Харківській області Артемом Єфремовим.  

У своїй промові Анатолій Гетьман зазначив, що одним з елементів успішного налагодження комунікації є тісна взаємодія між правоохоронними, контролюючими органами й науково-освітянською спільнотою.  

Крім того, під час заходу було обговорено законопроєкт № 5153 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».  

Модератором заходу став Микола Кучерявенко, спікерами –  Олександр Кірш, Олександр Бугай, Ольга Александрович, Євген Смичок і Сергій Брояков. Науковці і представники податкової служби також обговорили питання характеру і значення податкової амністії для регулювання податкових відносин, зупинилися на аналізі елементного складу податкової амністії (суб’єктах, об’єктах і процедурі одноразового декларування), розглянули зарубіжний досвід реалізації податкових амністій. За результатами проведення конференції сформульвано ряд пропозицій до закопроєкту № 5153, які будуть направлені до Верховної Ради України, Державної податкової служби України.