Телецентр

Презентація телецентру

Студія «ТЕЛЕЦЕНТР» університету

З метою забезпечення інформаційно-комунікативних потреб університету, виробництва і розповсюдження інформаційної, аналітичної, публіцистичної телевізійної продукції в усіх жанрах сучасного телебачення, у травні 2003 року було створено самостійний структурний підрозділ університету – студію «Телецентр» (лабораторію телевізійних навчально-виховних програм), незмінним куратором якого з того часу є проректор з наукової роботи університету Анатолій Павлович Гетьман. Керівником Телецентру була призначена член Спілки журналістів України О.І. Поклонська. Співробітники підрозділу – професійні телережесери, журналісти, відеооператори, режисери відеомонтажа з великим досвідом роботи в ЗМІ.

За роки існування підрозділу творчим колективом телецентру створено та випущено в ефір понад 200 програм «Vivat Lex!» – унікального телевізійного проекту, який об’єднує наукову, освітню, культурну, історичну тематику з правових питань і є справжнім відеолітописом життя університету. Програма «Vivat Lex!» за тривалий час існування в ефірі (її було запроваджено у 2003 році) набула популярності у телеглядачів завдяки актуальності, професійності виконання, яскравим, різножанровим сюжетам. Завдяки програмі «Vivat Lex!» глядацька аудиторія нашого міста отримує цікаву і корисну інформацію про факультети, кафедри, підрозділи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, про університетську науку і навчальний процес, про Палац студентів і його творчі колективи, бази відпочинку і унікальну бібліотеку, про видатних спортсменів університету і його мистецьких зірок. Програма виходила на популярних каналах харківського телебачення (Фора, СТБ, АТБ, АТВК), а з 2008 року на 7 каналі харківського телебачення у прайм-тайм. Програма «Vivat Lex!» має широку глядацьку аудиторію і є унікальним інформаційним джерелом для харків’ян різних професій, різного віку і соціального статусу.

Співробітниками студії «Телецентр» створено унікальний відеоархів університету, який не тільки виконує важливу функцію архівації подій історичного значення, що відбуваються в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, а й активно використовується відомими журналістами міста і країни з метою створення документальних фільмів, що популяризують Університет в різних регіонах України. А навчальні фільми, які співробітники студії «Телецентр» створюють для кафедри криміналістики, є важливим засобом навчання, яким користуються не тільки викладачі університету, а й широке коло правознавців за його межами.

Особливим завданням, що ставиться перед «Телецентром», є півноцінна технічна і методична підтримка навчального процесу, адже студія є професійною базою для навчання студентів 5 курсу основам тележурналістики в рамках сертифікаційної освітньої професійної програми «Медіа-право». Завдяки технічним можливостям телевізійної студії і професіоналізму співробітників Телецентру, які залучаються до викладання дисципліни «Тележурналістика», студенти отримують знання та навички з медіакомунікацій безпосередньо в університеті. Стосовно юриста такі знання, передусім, можуть бути застосовані при роботі в редакціях ЗМІ та прес-службах органів охорони правопорядку та інших державних структур. На базі Телецентру студенти оволодівають навичками роботи з медіапродуктом, що передбачає знання із механізмів вироблення такого продукту та його вдалої презентації. Окрім цього метою вивчення основ журналістської діяльності є вироблення вмінь організації і проведення інтерв’ю та прес-конференцій як найбільш типових медіа-заходів у органах охорони правопорядку.

Одним із провідних напрямів роботи студії «Телецентр» є виробництво та демонстрація відеолекцій провідних вчених університету. На даний момент створено відеолекції по таким дисциплінам: з теорії держави та права, трудового права, кримінального процесу, кримінального права, цивільного процесу, цивільного права, конституційного права. Робота по виробництву відеолекцій продовжується, охоплюючи все більш широкий спектр навчальних дисциплін. Кінцевий продукт розміщується на сайті Університету і користується великою популярністю у студентів – адже це є дієвою допомогою у процесі пілготовки до сесії та державних іспитів.

Також на сайті університету можна переглянути створений колективом студії «Телецентр» презентаційний відеоролік про Університет на українській, російській, англійській мові, який представляє навчальний заклад на різноманітних заходах всеукраїнського та міжнародного рівня. Матеріали сайту висвітлюють діяльність творчого колективу студії «Телецентр» в галузі популяризації життя університету, сприяють формуванню інформаційної бази юридичної науки і освіти на основі сучасних комунікативних технологій і доводять значення університетського телебачення для безмежного кола користувачів всесвітньої мережі.

Контакти: тел.: (057) 704-13-66, e-mail:  olgapoklonskaja@gmail.com