Юридичний кіноклуб

Харківський юридичний кіноклуб є об’єднанням студентів, аспірантів та викладачів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, що створене з метою ознайомлення з кращими творами кіномистецтва, розширення та поглиблення знань студентів про право та світовий кінематограф, формування у них критичних навичок мислення й ведення дискусії.

Перше засідання Кіноклубу відбулось у вересні 2016 року у приміщенні Національної академії правових наук України. Зараз засідання проводяться, як правило, двічі на місяць у стінах нового Навчально-бібліотечного комплексу НЮУ імені Ярослава Мудрого за адресою: вул. Пушкінська, 84-а.

Засновниками та кураторами кіноклубу є доценти кафедри теорії держави і права НЮУ ім. Ярослава Мудрого Смородинський Віктор Семенович та Вовк Дмитро Олександрович. Кіноклуб має власну сторінку у Facebook (https://www.facebook.com/groups/1300807333335176), де розміщуються оголошення про тематику й час проведення засідань, публікуються й обговорюються новини вітчизняного та світового кінематографу. Участь у заходах Кіноклубу є безкоштовною, не передбачає сплати будь-яких внесків та інших платежів.

Перед більшістю засідань учасники Кіноклубу отримують домашнє завдання – фільм, який необхідно переглянути. На засіданнях учасники Кіноклубу обговорюють запропоновані фільми.

За час постійної діяльності Кіноклубу його учасники обговорили такі значущі й актуальні для нашого суспільства юридичні проблеми, як відповідальність адвокатів, незалежність та неупередженість суддів, зворотна дія законів у часі, захист прав дітей під час війни, забезпечення прав біженців, кваліфікація злочинів проти людства тощо. Специфічною мовою кіно у цих обговореннях заочну участь взяли такі видатні постаті світового кінематографу, як брати Люм’єр, Жорж Мельєс, Чарльз Спенсер Чаплін, Біллі Вайлдер, Стенлі Крамер, Френсіс Форд Коппола та багато інших. Окремі фільми переглядались і обговорювались англійською мовою.

Кіноклуб відкритий для співпраці з міжнародними й національними неурядовими організаціями та їх суспільно значущими проектами. Так, важливою традицією Кіноклубу став перегляд та кращих документальних стрічок про права людини. Постійним партнером Кіноклубу у цих заходах є Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Кіноклуб також взяв участь у заходах Проекту Ради Європи «Захист прав внутрішньо переміщених осіб: стандарти Ради Європи та національні виклики» з метою підвищення обізнаності учасників з питань забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб та біженців відповідно до Європейської конвенції з прав людини та інших стандартів Ради Європи.

Організаційну, інформаційну й технічну допомогу Кіноклубу надають Навчально-бібліотечний комплекс НЮУ імені Ярослава Мудрого і Національна академія правових наук України.