Запрошуємо до участі в вебінарі «Свобода слова, популізм та соціальні мережі: кейс Трампа та його уроки для України» 20 січня о 15:00

13-01-2021, 15:10

Організатори: Центр дослідження верховенства права і релігії та Лабораторія бізнесу і прав людини Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

Стандарти діяльності таких цифрових гігантів як Facebook, Twitter, Apple є предметом тривалих дискусій, що періодично загострюються. Предметом цих дискусії є, зокрема, нездатність і небажання цих компаній обмежувати небезпечний контент (мову ненависті, пропаганду тероризму, дитячу порнографію) і водночас їхні зазіхання на свободу слова через непрозоре і вибіркове модерування контенту, що викладається користувачами.

Блокування акаунтів Дональда Трампа дало старт для чергової хвилі таких дискусії, поставивши питання про природу і межі саморегулювання та зобов’язання у сфері прав людини приватних компаній, чий вплив на публічне життя є дуже значним.

У межах вебінару учасники розглянуть кейс Трампа у контексті проблем захисту демократії, свободи слова, зокрема, і в цифрову епоху, та відповідальності бізнесу у сфері прав людини.

Виступи:

Юрій Барабаш, д.ю.н., професор, тема виступу “Процедурна демократія та свобода слова в епоху популізму та соціальних мереж”

Всеволод Речицький, к.ю.н, доцент, тема виступу “Констиуційні традиції свободи слова у США”

Юлія Размєтаєва, к.ю.н., тема виступу “Соціальні мережі, відвертість і безпека у цифрову епоху”

Олена Уварова, к.ю.н., тема виступу “Права людини в еру цифрових гігантів: сила чи уразливість?”

Модератор: Дмитро Вовк, к.ю.н.

Тривалість виступів до 10 хв. кожен, після виступів відбудеться сесія питань і відповідей. Загальна тривалість вебінару 1 год. 30 хв.

Для участі у вебінарі потрібно зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/dLb2i6S6yEzGnUEU8

Після реєстрації на пошту учасника буде надіслано посилання на Zoom-конференцію.