13-14 квітня Центром дослідження верховенства права і релігії НЮУ імені Ярослава Мудрого у співробітництві з International Center for Law and Religion Studies (США) проведено міжнародну наукову конференцію «War and Peace and Religion: Religious Freedom during Russian-Ukrainian Conflict»

16-04-2018, 15:18

У конференції взяли участь професори і наукові співробітники Університету Брігама Янга, Університету Віттенберга, Університету Теннессі, Інституту Кеннана у Міжнародному центрі для вчених імені Вудро Вільсона (усі – США), Університету Астон у Бірмінгемі (Сполучене Королівство), Університету Бремена (Німеччина), Університету Тарту (Естонія), НЮУ імені Ярослава Мудрого, Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Інституту філософії НАН, Інституту соціології НАН (усі – Україна) та ін.

Протягом чотирьох сесій учасники конференції обговорювали такі питання:

— роль релігії під час конфліктів і релігійна складова російсько-українського конфлікту;

— розвиток державно-церковних відносин на пострадянському просторі і, зокрема, в Україні;

— роль релігійних організацій у громадянському суспільстві;

— проблеми забезпечення релігійної свободи в окупованому Криму;

— відносини між українськими церквами на тлі війни;

— використання релігії і релігійних доктрин як зброї у гібридній війні тощо.

У межах конференції було проведено також круглий стіл з релігійної ситуації в ОРДЛО, де ключовими спікерами виступили:

— релігієзнавець і філософ Ігор Козловський (Інститут філософії НАН), який через проукраїнську позицію два роки провів у в’язниці у так званій “ДНР” за сфабрикованими звинуваченнями і був звільнений під час обміну полоненими наприкінці 2017 року;

— юрист і релігійний діяч Віталій Сорокун (НЮУ імені Ярослава Мудрого);

— релігієзнавиця Людмила Филипович (Інститут філософії НАН).

За наслідками конференції планується видання збірки статей.

Довідково: Центр дослідження верховенства права і релігії був створений як структурний підрозділ Університету у 2018 році. Метою діяльності Центру є дослідницька, освітня і правозахисна діяльність у сфері верховенства права, релігійної свободи, державно-церковних відносин тощо. Очолює Центр кандидат юридичних наук, доцент кафедри теорії держави і права Дмитро Вовк. Доцент Вовк є випускником Програми наукових обмінів імені Фулбрайта (2016-2017 академічний рік), запрошеним дослідником, викладачем і гостьовим лектором Університету Брігама Янга (США), Університету Катандзаро (Італія), Українського католицького університету, інших українських університетів тощо, а також експертом і тренером проектів Ради Європи, USAID, ОБСЄ/БДІПЛ.