У Центрі дослідження верховенства права і релігії за підтримки Національної академії правових наук України відбувся семінар «Захист соціальних прав: європейські стандарти і Україна»

14-05-2018, 11:08

Головний доповідач к.ю.н., доцент Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Алла Федорова у своїй презентації говорила про розвиток міжнародних і регіональних механізмів захисту соціальних прав, зокрема, і тих, учасником яких є Україна. Основна частина презентації була приділена релевантній практиці Європейського суду з прав людини. А.Федорова показала, що питання соціальних прав виникали у справах, які стосувалися статей 2, 6, 8, 14 ЄКПЛ і статі 1 Першого протоколу до Конвенції (переважна більшість справ). Серед важливих прецедентів було згадано «Міллер проти Австрії», «Гайгузас проти Австрії», «Стек та інші проти Сполученого Королівства», «Апосталакіс проти Греції», «Пічкур проти України», «К’ятрян Асмудсен проти Ісландії» та ін.

У цих справах ЄСПЛ розглядав питання зменшення, скасування і припинення соціальних виплат, зокрема, і в умовах реформування чи фінансової кризи, меж і критеріїв такого скасування чи зменшення, особливостей захисту права на пенсійні виплати, встановлення додаткових умов для отримання пенсії і загалом меж розсуду держави щодо забезпечення соціальних прав.

Дискутантами виступили Президент Національної академії правових наук України професор Олександр Петришин і проректор Національного юридичного Університету імені Ярослава Мудрого професор Юрій Барабаш.

Модерував захід директор Центру к.ю.н. Дмитро Вовк.

Відео презентації Алли Федорової і реплік дискутантів згодом з’явиться на Youtube-каналі Центру за адресою: https://www.youtube.com/channel/UCdq8qAJSubNktl7tAu8Zsxg.