Свято вишиванок у супроводі української музики, з частуванням національними стравами й смаколиками відбулося в Університеті і, за словами ректора В.Я.Тація, стало вже традиційним

17-05-2018, 17:05

День вишиванки проводять у третій четвер травня. Тисячі людей по всій країні дістали з шафи свої вишиті сорочки і одягли їх на роботу, в університет, школу чи навіть дитячий садок. Не стали винятком і студенти, викладачі та співробітники НЮУ імені Ярослава Мудрого.

В.Я.Тацій зазначив: «Вишиванка супроводжує українців з найдавніших часів. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. Вважалося, що ці рослини захищають майбутню матір і її ще не народжене дитя. Вона чудово і гармонійно виглядає у будь-яких випадках: на прогулянці, у діловій поїздці чи романтичній подорожі, а також набула рис ділового одягу. Її можна одягати будь-де і будь-коли і неважливо скільки тобі років, який у тебе настрій та якої ти національності. Українське національне вбрання дуже барвисте та яскраве. Нині воно стало трендом у цілому світі. Стародавні традиції у сучасному виконанні – це стиль, який можливо модернізувати, щоб носити щодня, бо він поза часом. І мені це так подобається. А головне – вишиванка стала ще одним символом нашого патріотизму і нової України, засобом самовираження та національної гордості».

Ідея акції «День вишиванки в НЮУ» належить Асоціації випускників.

Модератор заходу, виконавчий директор Асоціації випускників НЮУ імені Ярослава Мудрого Артур Булгаков, розповів, що українці завжди були знані в світі завдяки збереженню своїх традицій, тому Асоціація випускників і започаткувала акцію «День вишиванки в НЮУ», додавши: «Адже ми маємо підтримувати і продовжувати культуру нашої нації, особливо у такі теплі й приємні моменти нашого життя, коли стаєш і відчуваєш себе частиною великого українського народу. Останнім часом вишиванка активно завойовує серця не лише українців, а й навіть голлівудських зірок – і це дійсно вражає. На сторінках модних журналів часто можна побачити світлини закордонних представників шоу-бізнесу у вишитих сорочках. Про український традиційний одяг заговорила вся Європа, яку важко чимось здивувати. Українська вишиванка – більше ніж просто одяг!».

Наприкінці заходу чоловічий та жіночий хор професійного театру-студії Палацу студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого разом із усіма учасниками заспівали гімн України.