Викладачі та студенти Університету взяли участь у міжнародній конференції « Права біженців та внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації в Україні»

10-04-2018, 14:41
3-4 квітня 2018 року Національна академія правових наук України спільно з партнерами —Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES)проектом Ради Європи «Сприяння захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», Управлінням Верховного Комісара ООН з питань захисту прав біженцівГромадською організацією українців Словаччини SME SPOLU за підтримкиSlovakAid — провела велику міжнародну конференцію, присвячену проблемам захисту прав біженців та внутрішньо переміщених осіб в Україні.
Програма конференції включала круглі столи: «Права біженців та осіб, що шукають притулок в Україні: механізми захисту й актуальні проблеми», «Судовий захист прав внутрішньо переміщених осіб в Україні», «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб і біженців до місцевої громади», «Виборчі права внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних груп населення».
Активно долучилися до проведення вказаного заходу викладачі та студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Так, зокрема, з вітальним словом на відкритті конференції виступив Президент Національної академії правових наук України та завідувач кафедри теорії держави і права Університету Олександр Петришин. Також Олександр Віталійович очолює групу українських експертів, які проводили дослідження у сфері забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб в Україні. До складу вказаної групи, з числа співробітників Університету, увійшли: Віктор Смородинський, доцент кафедри теорії держави і права; Олена Уварова,  доцентка кафедри теорії держави і права; Надія Писаренко, доцентка кафедри адміністративного права; Олександр Сидєльніков, асистент кафедри адміністративного права. Організаційну підтримку експертній групі на волонтерських засадах здійснювали студентки Факультету адвокатури Злата Буша та Ольга Стороженко. Всі ці особи також взяли участь в конференції як модератори круглих столів чи доповідачі з різноманітних питань забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб в Україні.
Крім того, з доповідями на конференції виступили: Ганна Христова, доцентка кафедри теорії держави і права та керівник Проекту Ради Європи «Сприяння захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні»; Павло Романюк, асистент кафедри конституційного права України; Богдан Мохончук, асистент кафедри конституційного права України;  Владислава Капліна, студентка Інституту підготовки кадрів для органів юстиції та ін.
Також 5 квітня у рамках проекту «Права біженців та внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації» українські та словацькі експерти відвідали м. Краматорськ Донецької області. До складу групи увійшли Віктор Смородинський та Олександр Сидєльніков, а також словацькі експерти, а саме: Ганна Швачка, Голова громадської організації українців у Словаччині «SMESPOLU» (Братислава, Словацька Республіка); Mирослава ВозаріоваPhD, Директор юридичного департаменту Міністерства закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки, доцентка юридичного факультету Університету Каменіуса (Братислава, Словацька Республіка), JUDr. Наташа Юст ГрнчароваPhD, Національна експертка Словацької Республіки з питань шукачів притулку в експертній групі TAIEX, Mgr. Інгрід БораросоваPhD, науковий співробітник Центру європейських та Північно Атлантичних справ (CENNA), Mgr. Мартін Вишня, інтеграційний менеджер Департаменту Міграції та Інтеграції Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки, Барбора МєшоваMgr. провідний адвокат громадської організації Ліга за людські права (Кошице, Словацька Республіка).
У рамках цього ознайомчого візиту відбулися зустрічі з Ольгою Ігнатенко, Начальником Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, Оленою ТокаревоюДиректором департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації; Людмилою Романенко,Начальником управління у справах пільгової категорії громадян Донецької облдержадміністрації; Вікторією Харенко, Директором Краматорського місцевого центру надання вторинної безоплатної правової допомоги.Усі ці посадовці очолюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які прямо чи опосередковано займаються забезпеченням прав переселенців в Донецькій області. Під час зустрічі словацькі експерти та українські посадовці обмінялися досвідом в сфері гарантування прав внутрішньо переміщених осіб та обговорили можливі шляхи подолання проблемних питань у вказаній сфері.