Студентське самоврядування

Положення про студентське самоврядування

Студентське самоврядування є формою самоорганізації студентів, самостійною громадською діяльністю, механізмом представництва й відстоювання своїх прав і, найголовніше, можливістю самореалізації студента як відкритої, цілеспрямованої та освіченої особистості. Орган Студентського самоврядування у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого  було створено у 2005 році у формі Студентського парламенту факультету підготовки кадрів для органів юстиції, що в подальшому розповсюдив свою діяльність на інші факультети, після чого і було сформовано загально академічне, а тепер вже, загально університетське Студентське самоврядування. За роки існування Студентського самоврядування його очолювали такі студенти університету як: Сергій Федчишин, Артур Булгаков, Денис Спєсівцев, Тарас Казнодій та Ольга Турчина, що продовжили  свою діяльність у сфері освіти, науки та державного управління.
Нині Студентське самоврядування університету об’єднує студентів 8 денних факультетів та інститутів, що реалізовують понад 40 різноманітних студентських проектів щороку. Основними завданнями Студентського самоврядування є:
–   забезпечення і захист прав та інтересів студентів;
–   сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
– сприяння формуванню у студентів моральних та етичних якостей, виховання патріотизму;
–   пропагування здорового способу життя;
–   сприяння поліпшенню умов проживання й відпочинку студентів;
–  сприяння створенню різноманітних студентських гуртків, товариств, об’єднань, клубів за інтересами та координація їх діяльності;
–  співробітництво з органами Студентського самоврядування інших вищих навчальних закладів;
–  сприяння забезпеченню інформаційної, правової, психологічної, фінансової, юридичної та іншої допомоги студентам.
У 2014 році відбулися вибори до Правління студентського самоврядування Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, які проходили за системою таємного голосування. На початку зібрання усі делегати отримали мандат та бюлетені з переліком кандидатів. Від кожного факультету було висунуто по дві кандидатури, яким потрібно було набрати 111 голосів для проходження в Правління.
Віталій РудикЗа результатами виборів в Правління студентського самоврядування пройшло 16 кандидатів з 18 запропонованих.
Після оголошення результатів виборів, нові члени правління на таємному засіданні обрали голову студентського самоврядування – Рудика Віталія Юрійовича, трьох заступників та секретаря, а також голів комітетів.

Антон РадзівідлоПерший заступник Голови Правління – Радзівідло Антон Ярославович

Володимир ЗалізінськийЗаступник Голови Правління – Залізінський Володимир Володимирович

Катерина ЧижикЗаступник Голови Правління – Чижик Катерина Михайлович

Секретар Правління – Настичук Аліна Віталіївна

Голова комітету освіти і науки – Хакімова Марія Тимурівна
Голова комітету з питань гуртожитків – Зіньковський Денис Григорович
Голова комітету зовнішніх зв’язків – Саламаха Віталій Русланович
Голова культурно-масового комітету – ГеворкянАрмінеБагішівна
Голова спортивного комітету – Бойко Анастасія Юріївна
Голова комісії з питань благодійності – Андреєва Надія Павлівна