В Університеті проведено міжнародну науково-практичну конференцію, присвячену 92-й річниці з дня народження доктора юридичних наук, професора, члена-кореспондента АН УРСР В.П.Маслова «Актуальні проблеми приватного права»

28-02-2014, 16:17

Організатори: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національна академія правових наук України, Харківський обласний осередок ВГО «Асоціація цивілістів України».

У конференції взяли участь представники понад 30 провідних наукових установ, вищих навчальних закладів, судових органів, а також практичних робітників  України та Російської Федерації.

З вітальним словом до учасників звернулася доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.І.Борисова. Вона розповіла про історію формування харківської школи цивілістики та нагадала прізвища засновників, серед яких М.В.Гордон, М.Й.Бару, С.Й.Вільнянський, В.П.Маслов.

«Учні і послідовники Василя Пилиповича Маслова продовжують справу його життя − служіння науці. Свідченням цього є проведення кожного року, починаючи з 2003 року, науково-практичної конференції, присвяченій його світлій пам’яті, на якій обговорюються проблеми цивілістики», − сказала В.І.Борисова.

Учасників також привітав доктор юридичних наук, член-кореспондент Національної академії правових наук України, головний вчений секретар НАПрН України, С.М.Прилипко: «Мені дуже пощастило у житті з вчителями. І Василь Пилипович Маслов – один із них».

С.М.Прилипко звернув увагу учасників на той факт, що норми цивільного права супроводжують людину з моменту народження, протягом усього життя і навіть після смерті.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: кандидат юридичних наук, доцент кафедри правового забезпечення господарської діяльності Харківського національного університету внутрішніх справ Ю.М.Жорнокуй – «Порушення прав мажоритарних акціонерів: міф чи реальність?»; суддя Верховного Суду України, заступник секретаря Судової палати у цивільних справах М.В.Патрюк – «Реалізація принципу змагальності сторін при розгляді цивільних справ»; кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого І.Й.Пучковська – «Джерело виконання порушеного зобов’язання  – сутнісна ознака забезпечень»; кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.М.Ігнатенко – «Дії в чужому дорученні без інтересу як спосіб самозахисту цивільних прав» та ін.

У рамках заходу проведено засідання двох  тематичних секцій.

За результатами конференції видана збірка тез наукових доповідей та повідомлень.