6-7 червня гуртком міжнародного права (NLU ILSA Chapter) Університету проведено IV Конкурс судових дебатів з міжнародного права (IV NLU Moot Court Competition)

10-06-2015, 16:03

Конкурс судових дебатів з міжнародного права – це моделювання судового засідання Міжнародного суду ООН, в якому команди грають ролі представників держав, що звертаються до Міжнародного суду ООН для вирішення зустрічних позовних вимог, які викладаються в завданні Конкурсу (Compromis). Традиційно конкурс проходить англійською мовою, проте цього року вирішили провести його українською для залучення якомога більшого кола учасників.

Метою заходу є поглиблення знань студентів та популяризація міжнародного права, розвиток навичок професійної мови, командної роботи, ораторського мистецтва студентів-правників та підготовка команд, що представлятимуть Університет на міжнародних конкурсах з міжнародного права (Jessup International Law Moot Court Competition, Telders, VIS, Мартенс, «Молодь за мир» та ін.) в 2015/2016 навчальному році.

Спеціальна Угода (Завдання Конкурсу) в цьому році була заснована на проблемі співвідношення принципів права народів на самовизначення і територіальної цілісності держав, принципів забезпечення прав людини та невтручання у внутрішні справи держави. В основі судових дебатів – анексія частини території вигаданої держави сусідньою вигаданою державою.

На конкурс були запрошені судді з інших ВНЗ та провідних юридичних фірм: професор кафедри конституційного, муніципального і міжнародного права юридичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна Т.Л.Сироїд, старший юрист Cameron McKenna С.Гришко, викладач НУ «Київо-Могилянська академія» С.Петухов, юрист ЮФ «Шкребець і партнери» О.Кривенко, юрист Департаменту інвестиційного консалтингу ІнЮрПоліс М.Опанасюк. До складу суддівської колегії входили також доценти кафедри міжнародного права Університету О.В.Сенаторова, О.Я.Трагнюк, Т.В.Комарова, викладач СК № 2 ІПЮК для СБ України М.М.Юрлов , переможці всеукраїнських дебатних турнірів А.Чуваєва А. та С.Юшенко.

Фіналістами конкурсу стали команда ІПК для органів юстиції (О.Павлішин  та М.Деречіна), що перемогли команду ІПЮК для СБ України (Д.Доценко та С.Салтиков). Кубок кращого промовця змагань був присуджений курсанту ІПЮК для СБ України С.Салтикову.