26 вересня відбулось перше засідання новообраного Студентського Сенату

26-09-2015, 15:44

Відповідно до чинного Положення про студентське самоврядування Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, в період з 22 по 25 вересня на кожному з факультетів (інститутів) відбулись вибори представників зі студентства в органи студентського самоврядування.  Як цього вимагає Закон України «Про вищу освіту», шляхом прямих, таємних виборів, в яких взяла участь більшість студентів нашого Університету, були обрані члени Студентського Сенату, студентських рад факультетів (інститутів) та члени Вченої ради від студентів.

Згідно з Положенням про студентське самоврядування, Сенат − це вищий колегіальний виконавчий  орган студентського самоврядування, який очолює систему самоврядування Університету. 26 вересня відбулося перше засідання новообраного Сенату. Головуючою на засіданні була голова ЦВК студентів Настичук Аліна.

Першим на порядку денному було питання про обрання Голови Сенату. Свою кандидатуру представив студент інституту підготовки кадрів для органів юстиції України Рудик Віталій. Кандидат виступив з передвиборчою промовою до членів Сенату. Після цього його кандидатура була включене до бюлетеню для прямого, таємного голосування. Рудик Віталій був одноголосно обраний Головою Студентського Сенату.

Також в результаті голосування були обрані такі посадові особи Сенату:

• Заступник Голови Сенату з освітньо-наукової роботи – Настичук Аліна;
  • Заступник Голови Сенату з культурно-масового та спортивного напрямків – Чижик Катерина;
  • Заступник Голови Сенату з благодійної діяльності – Тацій Олександр;
  • Заступник Голови Сенату з питань гуртожитків – Грибов Герман;
  • Секретар Сенату – Семенюк Тетяна;
  • Куратор з питань освіти і науки – Середа Іван;
  • Куратор з питань благодійності – Гусь Володимир;
  • Куратор з питань гуртожитків – Литвишко Андрій;
  • Куратор контрольно-наглядового напрямку – Ільїн Ярослав.

Також Сенат проголосив про початок виборчої кампанії з обрання виборних представників від студентів, які мають право брати участь у виборах ректора,  розподілив квоти по кількості представників між інститутами та факультетами, враховуючи кількість студентів, що на них навчаються.

Відповідно до рішення Сенату встановлені такі квоти (з урахуванням кількості студентів) по багатомандатним округам для обрання виборних представників, що матимуть право брати участь у виборах ректора Університету:

1. Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України – 41 студент;

2. Господарсько-правовий факультет − 12 студентів;

3. Інститут підготовки слідчих кадрів для МВС України – 18 студентів;

4. Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України – 29 студентів;

5. військово-юридичний факультет – 3 студенти;

6. міжнародно-правовий факультет – 6 студентів;

7. Інститут післядипломної освіти та факультет правосуддя – 1 студент;

8. факультет підготовки кадрів для Державної пенітенціарної служби України – 7 студентів;

9. факультет підготовки кадрів для Пенсійного фонду України − 7 студентів;

10. Полтавський юридичний інститут – 9 студентів;

11. Полтавський юридичний коледж – 3 студенти;

12. Інститут управління і права (м. Київ) − 1 студент.