25-26 квітня в Університеті пройшла конференція «Удосконалення юридичної освіти в Україні: засадничі підходи»

26-04-2013, 12:07

Організатори заходу − Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», Українська правнича фундація та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) /проект «Справедливе правосуддя»/.

Метою конференції є опрацювання засадничих підходів стосовно вдосконалення вищої юридичної освіти в Україні.

Завдання конференції:

− обговорити засадничі підходи стосовно вдосконалення юридичної освіти, зокрема у ділянках: формування галузевого стандарту юридичної освіти, оцінювання якості юридичної освіти, гарантування якості випускників правничих шкіл відповідно до галузевого стандарту юридичної освіти;

− сформулювати рекомендації щодо вдосконалення юридичної освіти для фахової підготовки правника відповідно до європейських стандартів вищої освіти та правничої професії.

У конференції взяли участь: представники департаменту вищої освіти МОН, Української правничої фундації, координатори проектів ОБСЄ в Україні, ректори юридичних вищих навчальних закладів та декани юридичних факультетів університетів.

На урочистому відкритті з вітальним словом до учасників звернулися: директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Ю.М.Коровайченко; проректор  Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»  В.В.Комаров; Президент Української Правничої Фундації (1992-2012) С.П.Головатий; керівник проекту Агентства США з міжнародного розвитку  (USAID) «Справедливе правосуддя»  Девід Вон.

З основними доповідями на заході виступили: директор Української Правничої Фундації О.Сироїд  −  «Презентація результатів дослідження стану юридичної освіти та науки в Україні та основних напрямків вдосконалення юридичної освіти для фахової підготовки правника відповідно до європейських стандартів вищої освіти та правничої професії»; проректор Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»  В.В.Комаров − «Вища юридична освіта України: стан та перспективи»; декан юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка І.С.Гриценко − «Роль сучасних наукових шкіл у вдосконаленні юридичної освіти».

За результатами роботи конференції схвалено рекомендації.