24 листопада в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулося виїзне розширене засідання колегії Державної інспекції навчальних закладів України

27-11-2015, 12:17

Участь у роботі взяли директор Департаменту вищої освіти Харківської облдержадміністрації А.В.Бабичев, директор Департаменту освіти Харківської міської ради О.І.Деменко, голова ради ректорів Харківської області В.С.Бакіров, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я.Тацій, ректори харківських вузів та ін.

Відкриваючи колегію, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я.Тацій подякував Голові  інспекції Р.В.Гураку за організацію цього заходу на базі вузу, а відповідно, і можливість долучитися до обговорення важливих питань розвитку освіти в Україні.

На порядку денному були два питання:

1. Про результати моніторингу окремих питань функціонування системи освіти:

1.1. професійно-технічної;

1.2. вищої освіти.

1. Про внесення змін до проекту Закону України «Про освіту» в частині державного нагляду (контролю).

Перед початком обговорення питань порядку денного Голова інспекції Р.В.Гурак наголосив на тому, що візит до Університету, випускником якого він є, викликав у нього особливі почуття. Він зміг ознайомитися із сьогоденням Університету та напрямами його розвитку і залишився задоволеним існуючим станом речей.

Ключовим питанням колегії була презентація доповіді «Аналіз результатів моніторингу окремих питань функціонування професійно-технічної та вищої освіти».

В основу доповіді покладена багатомісячна робота колективу інспекції зі збору, обробки та аналізу інформації з різних джерел, що стосуються всіх сфер освітньої діяльності. Продемонстрований аналіз в черговий раз засвідчив необхідність функціонування інституційного механізму з освітньої статистики.

Учасники розширеного засідання повністю підтримали рішення колегії щодо необхідності трансформації державного нагляду (контролю) у сфері освіти України з урахуванням чинного законодавства, кращих європейських зразків та досвіду функціонування системи контролю України.