10 липня виконується 90 років від дня народження видатного вченого та педагога, академіка права Володимира Володимировича Сташиса (1925-2011)

09-07-2015, 14:47

Фото-Сташиса-1Герой України, кавалер багатьох державних, міжнародних орденів і медалей, академік Національної академії правових наук України, професор, заслужений працівник вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України, нагороджений багатьма почесними відзнаками Володимир Володимирович більше 40 років працював першим проректором і завідувачем кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, виховав плеяду відомих юристів, науковців та педагогів.

Він зробив вагомий внесок у розвиток вітчизняної юридичної науки та освіти, був засновником харківської школи кримінального права, автором численних фундаментальних праць.

В.В.Сташис упродовж усього тривалого трудового шляху докладав максимум зусиль до оновлення усієї системи юридичної освіти України, покращення наукової організації і методичного забезпечення навчального процесу, розширення передових методів навчання.

Володимира Володимировича відрізняли не тільки його ерудиція, а й високі людські якості – інтелігентність, незвичайна тактовність, душевна широта, щирість, чуйність, доброзичливість. Маючи всесвітнє визнання, він залишався скромною людиною, яка переймається проблемами тих, хто потребував його поради і допомоги.

До 90-річчя з дня народження академіка В.В.Сташиса в Університеті проведено: круглий стіл, присвячений вшануванню цієї видатної особи, ІІІ регіональну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми юридичної науки і практики», міжнародну студентську наукову конференцію «Актуальні проблеми законодавства України про кримінальну відповідальність та практики його застосування».