10 квітня в приміщенні Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого проведено літературну зустріч, присвячену творчості Ліни Костенко

10-04-2015, 15:42

Організатори заходу – бібліотека вишу та Інститут підготовки кадрів для СБУ.

Відомим є той факт, що 19 березня уся літературна громадськість України відзначила знаменну дату культурного життя – ювілей геніальної поетеси нашого сьогодення, митця міцного національного кореня та європейського засягу Ліни Костенко. Ось уже понад півстоліття вона не перестає зачаровувати, дивувати, хвилювати пасіонарною енергією художнього слова, його глибинним інтелектуальним потенціалом, філософською наснаженістю, рідкісною магічною красою, естетичною довершеністю. Від першої поетичної збірки «Проміння землі» (1957 року) й до віршів сучасної пори («збірки: «Річка Геракліта», 2011; «Мадонна Перехресть», 2011) Ліна Костенко ніколи не зраджувала собі. Її біографію можна окреслити лаконічною формулою: вірність поезії як долі: «Я вибрала долю собі сама…».

На початку заходу співробітник наукової бібліотеки І.В.Золочевський зазначив: «Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти. Твори Ліни Костенко перекладені англійською, білоруською, естонською, італійською, німецькою, словацькою та французькою мовами».

Студентка університету Софія Федорова, яка була однією з ведучих, у своєму виступі підкреслила, що «основною пароллю творчості поетеси можна визначити безкомпромісність слова й діла. Її життя – постійна боротьба за право бути собою, це, зрештою, перемога в тій довгій і виснажливій боротьбі. Це вірність основному кредо: «Одне із двох – або люби свободу, або залеж від милості влади».

Родзинкою зустрічі стала відеопрезентація. Поезію «Крила» Ліни Костенко представив Богдан Ступка. Також присутні мали можливість почути пісні на вірші поетеси, покладені на ноти Ольги Богомолець та інших виконавців, а також подивитися фільм про життя і творчість легендарної сучасниці.

Загальним висновком заходу можна визнати думку про те, що слово поетеси сьогодні наснажує вірою в перемогу, кличе до активної, непоступливої щоденної праці задля процвітання України. Ці думки Ліна Костенко вклала у заключні рядки свого роману «Берестечко»:

Не допускай такої мислі,

що Бог покаже нам неласку.

Життя людського строки стислі.

Немає часу на поразку.

Після зустрічі зі словом Ліни Костенко кожен із учасників дійств зрозумів, що шлях до поетеси треба вибудовувати особисто.