Професор Корнельського університету (США) Чарльз Уайтхед (Charles K. Whitehead) став Почесним доктором Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

22-11-2016, 16:27

Відзнаки (диплом і знак Почесного доктора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого) Чарльзу К. Уайтхеду вручили на урочистому засіданні, яке відбулося у залі засідань вченої ради Університету 22 листопада, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я.Тацій та проректор з навчальної роботи Ю.Г.Барабаш.

У заході, присвяченому цій події, взяли участь викладачі, науковці, аспіранти та студенти.

Відкрив засідання ректор В.Я.Тацій і, звертаючись до присутніх, зазначив: «На всіх етапах конкурсного відбору одноголосно приймалося рішення про присвоєння почесного звання Чарльзу Уайтхеду».

Василь Якович повідомив, що це було підтверджено рішенням вченої ради від 21 жовтня 2016 р.

Після цього  професору Уайтхеду було вручено відзнаки Почесного доктора Університету.

Американський вчений звернувся до присутніх із промовою: «Для мене велика честь, що віднині Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого буде й моїм Університетом і альма-матер. Я відчуваю глибоку повагу й шану до людей, які отримали Почесне звання доктора у стінах всесвітньо відомого вишу, так само як і велику відповідальність перед майбутнім. Розцінюю це почесне звання, присвоєне мені сьогодні, як знак вашої віри в мої знання, а також як заохочення працювати й підтримувати регулярні контакти відповідно до наших майбутніх планів співробітництва».

Чарльз К. Уайтхед (довідка): »

Чарльз Уайтхед ‒  професор бізнес-права і директор програми «Право, технології та підприємництво» юридичного факультету Корнельського Університету, США. Корнельский  університет входить до американської «Ліги плюща», тобто до восьми найкращих університетів США.

Професор Уайтхед спеціалізується на законодавстві щодо комерційних організацій, ринків капіталу, фінансових інститутів і транзакцій, підприємництва, а також злиття і поглинання.

Перед початком роботи у науковій сфері вчений займав провідні юридичні та бізнес позиції в галузі фінансових послуг в Нью-Йорку, Лондоні і Токіо, у тому числі як керуючий директор Nomura Securities International, Salomon Brothers і Citigroup. Він є почесним випускником юридичного факультету Колумбійського університету.

Крім того, професор Уайтхед запрошений науковий співробітник юридичного факультету Колумбійського університету;  запрошений професор юридичного факультету Пекінського університету; науковий співробітник Центру фінансових досліджень  Університету Гете, Франкфурт, Німеччина.

Він є членом Американського  Інституту і членом Американської Фундації адвокатів, старшим радником Міжнародного комітету з фінансових продуктів і послуг Американської асоціації адвокатів.

Уперше професор Уайтхед відвідав Національний юридичний Університет у 2014 р. з циклом лекцій по фінансовому і бізнес-праву. З того часу його співпраця і допомога Університету набувають усе більшого значення.

Завдяки його зусиллям сьогодні три випускники Університету отримали можливість  навчатися  за програмою LLM в Корнельскому університеті. Двоє з них (Марина Подберезська та Андрій Удовиченко) отримали іменні стипендії від NISS Foundation за підримки Посольства США в Україні, чим Університет завдячує особисто Чарльзу Уайтхеду.

У 2015 році за його безпосередньої участі став можливим запуск на базі Університету спільної  україно-американської програми підготовки спеціалістів у галузі IT-права. Програма – це результат співробітництва НЮУ та Корнельского  університету. Завдяки внеску Ч. Уайтхеда, який брав особисту участь у розробці, лекції також проводили фахівці провідних американських юридичних компаній.

За ініціативи Уайтхеда  Корнельский університет передав  НЮУ високотехнологічне обладнання для проведення відео конференцій, а у червні 2016 р. за участі професора відбулася урочиста церемонія вручення сертифікатів першим випускникам програми спеціализації ІТ-право. Співпраця у цьому напрямку триває.

У червні поточного року він отримав звання професора американського бізнес-права Національного юридичного університету імені  Ярослава Мудрого.

Нині Чарльз Уайтхед,  завдячуючи своїй співпраці з провідними юридичними університетами світу, активно сприяє НЮУ в налагодженні співробітництва з Університетом Гете (Франкфурт, Німеччина), Центрально-Європейським Університетом (Будапешт, Угорщина).