У спортивному комплексі Університету (вул.Пушкінська, 104) пройшов Перший Всеукраїнський турнір з дзюдо пам’яті Г.В.Малинка

15-12-2014, 12:53
Організатори − Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Харківська міська рада, федерації дзюдо України та  Харківської області.
У заході взяли участь спортсмени з 17 областей України: Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Черкаської та Чернігівської. Всього − 192 учасника.
На відкритті змагань проректор з навчальної роботи Університету Ю.Г.Барабаш привітав учасників та зазначив, що вуз є осередком знань, науки, культури та спорту, у якому упродовж багатьох років працювала унікальна постать, талановитий педагог, ветеран Великої Вітчизняної війни − Григорій Васильович Малинко. Ю.Г.Барабаш підкреслив, що спортсмени Університету знані не тільки в Україні, а й далеко за її межами, здобували славу країні та нагороди найвищого ґатунку на чемпіонатах світу, Європи, Олімпійських іграх, Універсіадах тощо.
Проректор висловив вдячність головним ініціаторам та організаторам турніру ректору Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я.Тацію, випускнику Університету Харківському міському голові Г.А.Кернесу, Федераціям дзюдо України та  Харківської області.
На заході продемонстрували документальний фільм про життя Г.В.Малинка.
Учасників привітали почесні гості. Зокрема, ученик Г.В.Малинка державний радник юстиції 2-го класу, доктор юридичних наук В.Л.Синчук сказав, що мало хто пам’ятає, що Г.В.Малинко був активним учасником Великої Вітчизняної війни, під час якої він був поранений сім разів, мав осколок під серцем, і для мене, як для учня, дуже приємно, що організували турнір на його честь. Він також побажав спортсменам перемог не тільки на татами, а й у житті.
Президент Федерації дзюдо Харківської області О.Ю.Каратуманов подякував В.Я.Тація та Г.А.Кернеса за підтримку та популяризацію дзюдо і побажав учасникам поменше травм та побільше перемог.

Серед студентів Університету чемпіонами та призерами змагань стали:

І місце:

– Марина Черняк (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України, 4 курс, 12 група) у ваговій категорії до 48 кг;

– Інна Черняк (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України, 4 курс, 12 група) у ваговій категорії до 52 кг;

– Юлія Одринська (факультет підготовки кадрів для Пенсійного фонду України, 1 курс, 1 група) у ваговій категорії 78 кг;

– Катерина Маламанюк (господарсько-правовий факультет, 1 курс, 6 група) у ваговій категорії 80+ кг;

– Артем Гуляєв випускник 2014 року, здобувач кафедри конституційного права України Університету у ваговій категорії до 90 кг;

ІІ місце:

– Олександр Міндила (Інститут підготовки кадрів для МВС України, 3 курс, 2 група) у ваговій категорії до 100 кг;

– Владислав Голозубов (Інститут підготовки кадрів для МВС України, 5 курс, 4 група) у ваговій категорії 100+ кг;

Довідка: Григорій Васильович Малинко протягом 1964-1992 рр. працював старшим викладачем кафедри фізичного виховання Харківського юридичного інституту (нині – Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого), ветеран Великої Вітчизняної війни. За свою спортивну кар’єру він тричі ставав чемпіоном СРСР, сімнадцять разів перемагав на чемпіонатах України. Йому присвоєно звання майстра спорту СРСР із самбо, класичної і вільної боротьби.
Своїм студентам він завжди говорив: «Із найскрутнішого становища завжди можна знайти вихід. Головне – мати ясну мету і знати напевно, що нічого неможливого на світі немає».