У приміщенні кафедри культурології Університету відкрилася виставка «Мир через Культуру»

26-11-2015, 17:11

Захід проходить у рамках 80-річного ювілею підписання Пакту Реріха – першого в історії Міжнародного договору про захист культурних цінностей.

Метою даного проекту є ознайомлення молоді та широкої громадськості з ідеями Пакту Реріха щодо значення культури як потужного чинника, в якому криється запорука мирного існування та сталого розвитку цивілізації.

Виставку відкрив проректор з навчальної роботи Університету Ю.Г.Барабаш: «Передусім хотілось би висловити слова вдячності «Культурному центру імені Реріха» за таку ініціативу і кафедрі культурології за те, що її підтримала. Постать Миколи Реріха вкрай цікава.Він народився у родині юриста і сам закінчив юридичний факультет. Після того як Реріх пов’язав своє життя із живописом, він зрозумів, що далі не можна рухатися без міжнародних правових документів. І те, що робив Микола Костянтинович і його послідовники – це те, що відображає людство як цивілізацію».

На виставці представлені репродукції пророчих картин Миколи Реріха й матеріали, що висвітлюють історію створення Пакту Реріха – Пакту Миру. Студентам та викладачам ВНЗ надана можливість ознайомитися з багатогранною творчістю людини планетарного мислення, а також з оригінальним текстом Пакту Реріха «Договором про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам’яток», що поклав основу для подальших юридичних документів у цій сфері.

Церемонія відкриття закінчилася символічним підписанням Пакту Реріха студентами Університету на знак дружби і єднання на основі істинної Культури між людьми єдиної країни.

Виставка триватиме до 10 грудня 2015 року.