У Полтавському юридичному інституті проведено круглий стіл «Актуальні питання теорії демократії», присвячений 90-річчю з дня народження Марка Веніаміновича Цвіка

24-06-2014, 10:04

Із вступним словом звернувся д.ю.н., проф., перший віце-президент Національної академії правових наук України, завідувач кафедри теорії держави і права О.В.Петришин, який відзначив  що тематика «круглого столу» була обрана невипадково, оскільки теорія демократії, яку сьогодні вивчають майбутні юристи, включає багато теоретичних  положень, які досліджував М.В.Цвік. Відомий вчений, талановитий педагог, чуйна людина Марк Веніамінович завжди залишатиметься взірцем для кожного з його учнів.

Професори О.В.Петришин та О.Р.Дашковська  поділилися своїми спогадами про Марка Веніаміновича, розповіли про його життя і наукову спадщину. Було продемонстровано багато фотографій з домашнього архіву М.В.Цвіка.

На заході з доповідями виступили: д.ю.н. С.І.Максимов − «Теорія демократії: ринковий вибір або публічний дискурс?»; д.ю.н. С.П.Погребняк −  «Концепція електронної демократії»; заступник голови Полтавського окружного адміністративного суду Л.О.Єресько − «Розвиток електронної демократії, інструменти системі правосуддя, захист персональних даних»; к.ю.н. Ю.С.Размєтаєва «Технології на варті демократії»; к.ю.н. В.С.Смородинський «Значення відповідальності юристів в умовах демократичної держави»; к.ю.н. Д.О.Вовк − «Християнська правова традиція і демократія»; к.ю.н. О.О.Уварова «Автономія особистості в умовах демократії»; к.ю.н. Г.О.Христова «Зобов’язання держави та міжнародної спільноти щодо захисту прав людини у світлі доктрини «R2P»».

За матеріалами «круглого столу» буде видано збірку статей і наукових доповідей.