У період з 10 по 20 лютого Інститутом підготовки юридичних кадрів для СБУ Університету спільно з Управлінням Служби безпеки України в Харківській області проведено комплекс заходів, присвячених вшануванню учасників бойових дій на території інших держав

23-02-2015, 16:04
Військова служба воїнів – інтернаціоналістів є зразком відданого служіння своєму народу та гідним прикладом для майбутніх офіцерів Служби безпеки України. Спадкоємність поколінь, а саме – зв’язок сьогоднішніх курсантів та діючих співробітників – є невід’ємною складовою виховного процесу в Інституті та сприяє формуванню високого рівня патріотизму у майбутніх офіцерів Служби безпеки України.
Зокрема, 13 лютого на базі навчального підрозділу проведено урочисті збори ветеранів-інтернаціоналістів з числа колишніх і діючих співробітників УСБУ в Харківській області за участю випускників Інституту та курсантів.
На початку заходу присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів – інтернаціоналістів хвилиною мовчання, після чого начальник Управління СБ України в Харківській області полковник Пивовар Олександр Вікторович оголосив звернення Голови Служби безпеки України Наливайченка Валентина Олександровича до ветеранів та співробітників СБ України. Особистими спогадами про власний бойовий шлях з присутніми поділилися ветерани-афганці В.І.Конарєв та А.Д.Челомбітько.
Також 13 лютого особовий склад 1-го курсу  відвідав тематичну лекцію «Скорботні уроки війни у Афганістані» в Обласній бібліотеці для дітей та юнацтва.
Крім того, особовий склад Інституту прийняв активну участь у загальноміських заходах з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Так, 14 лютого 2015 наші представники відвідали урочистий концерт у кіноконцертному залі «Україна», на якому були присутні воїни ветерани-інтернаціоналісти, керівники органів державної влади та місцевого самоврядування, представникі військових і правоохоронних органів Харківської області.
15 лютого курсанти 1-го курсу зустрілися з ветераном-інтернаціоналістом прапорщиком запасу Захаровим Віталієм Васильовичем, який повідомив курсантам про відвагу та героїзм наших співвітчизників під час Афганської війни, а також розповів свої особисті спогади тих жахливих часів.
Того ж дня для курсантів 1-го, 3-го курсів та молодих співробітників було організовано екскурсію до Харківського музею–діорами воїнів-інтернаціоналістів, де відвідувачи мали змогу ознайомитися з документальними матеріалами часів трагічних подій в Демократичні Республіці Афганістан та дізнатися про героїчні подвиги харків’ян.
З 10 по 17 лютого в стінах Інституту проведено тематичну виставку художньої літератури та фотоматеріалів.