У Палаці студентів пройшли загальні збори професорсько-викладацького складу та співробітників Університету

31-08-2013, 10:45

Зі звітною доповіддю виступив ректор В.Я.Тацій.

«Згідно із показниками різних систем рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів наш вуз у цьому році, як і протягом багатьох минулих років, продовжує посідати перше місце серед правничих вишів України. Це рейтинг «ТОП-200 Україна», який проводить кафедра ЮНЕСКО, рейтинг вузів «Компас-2013», який відображає оцінку якості освіти роботодавцями і випускниками, рейтинг ВНЗ-2013 журналу «Деньги», у якому виші оцінювалися провідними українськими та зарубіжними компаніями, мультинаціональними корпораціями, а також рейтинг МОН – 2013 «Національна система рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів», який проводився Міністерством освіти і науки України спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти, та ін.», – зазначив ректор.

Він підкреслив, що у минулому році університет отримав золоту медаль «Лауреат конкурсу – 2012» та диплом «Лідер національної системи рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів України» на Національній виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті», став лауреатом Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2013» та володарем Гран-прі у номінації «Лідер вищої освіти України» на міжнародній виставці-презентації «Сучасні заклади освіти».

«Суттєвих змін зазнали Правила прийому. На всіх факультетах і в інститутах був загальноукраїнський конкурс, що дістало підтримку вступників і їх батьків. Помітно змінилася конкурсна ситуація по факультетах. Найбільший конкурс був на 7 факультеті (спеціальність «Правознавство») – 60 осіб на одне місце; на господарсько-правовому факультеті – 27 осіб, в Інституті підготовки кадрів для органів прокуратури України, Інституті підготовки кадрів для органів юстиції України, та на факультеті підготовки кадрів для Пенсійного фонду України – 6 осіб на місце», – сказав В.Я.Тацій.

Василь Якович проаналізував різні аспекти діяльності Університету та досягнуті при цьому основні показники; дав якісну та кількісну характеристику професорсько-викладацькому та студентському складу; зупинився на успішності студентів; основних рисах навчального процесу; навчально-методичній та науково-дослідницькій роботах; особливостях вступної кампанії 2013 тощо.

Він повідомив, що Держзамовлення по підготовці фахівців у 2012/2013 н. р., як і в минулі роки, виконано повністю. У державному розподілі взяли участь 2233 студенти. Отримали роботу в органах прокуратури, юстиції, а також у судовій адміністрації, МВС, СБУ, МЗС, Міноборони, Адміністрації Державної прикордонної служби України, військовій прокуратурі 1290 випускників, що навчалися за рахунок держбюджету згідно із направленнями міністерств та відомств. Із 884 випускників, що навчалися за кошти юридичних та фізичних осіб, 162 отримали призначення на роботу в правоохоронні органи, решту працевлаштовано в господарських, бізнесових структурах та інших сферах юридичної практики.

Ректор зазначив: «Зроблено дуже багато в усіх напрямах життєдіяльності вузу, але, безумовно, потрібно зробити ще більше як у розширенні профілю університетської підготовки, так і у вирішенні навчальних, наукових проблем та ін. Головне – забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних до інноваційного типу життя».

Наприкінці виступу Василь Якович окреслив головні завдання на наступний 2013/2014 навчальний рік та перспективи розвитку вузу.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять Володимира Серафімовича Зеленецького та Ірини Володимирівни Жилінкової.