У НДІ правознавства Університету відбувся воркшоп «Інформаційна безпека як частина національної безпеки у Східній Європі»

23-02-2016, 11:14

Організатори: кафедра міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, НДІ правознавства Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, «IT Альянс» за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду.

Мета воркшопу – обговорення  прийомів ведення інформаційної війни, відпрацювання елементів протидії та безпеки інформаційної системи із залученням кращих практик країн Східної Європи, проведення  інформаційної та роз’яснювальної роботи із залученням вітчизняних та закордонних експертів.

Захід відкрив проректор з наукової роботи університету А.П.Гетьман: «За останні роки ми стали свідками посилення загроз для національної безпеки України, що пов’язані з активізацією російської агресії у інформаційному просторі. Тому Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого активно розвиває правові дослідження у сфері інформації та інформаційної безпеки, за допомогою україно-американської програми «ІТ-право» дає старт вихованню нового покоління студентів, які розуміються у питання інформаційної та кібербезпеки, захисту інформації та його правового забезпечення. Сьогоднішній проект з інформаційної безпеки дозволяє підготувати молодь у дусі патріотизму, самовіданності та спрямування розвитку демократичних цінностей в українському суспільстві».

Із вступним словом виступила директор НДІ правознавства О.Е.Сімсон, яка привітала присутніх та зазначила важливість обговорюваних тем. Також до присутніх звернувся радник Голови Харківської обласної державної адміністрації С.М.Стороженко та ініціатор проекту «Інформаційна безпека» М.А.Авдєєва.

На заході обговорювалося питання правового забезпечення кібербезпеки в Україні в умовах європейської інтеграції, підходи ЄС в області кібербезпеки, міжнародно-правові питання кваліфікації та протидії інформаційних та кібервійн у сучасних умовах, міжнародно-правова оцінка інформаційної складової агресії Російської Федерації проти України, правове регулювання кібербезпеки під час збройного конфлікту, співвідношення права на інформацію та національної безпеки в контексті збройного конфлікту на Сході України та інші.

В обговоренні взяли участь іноземні експерти: аналітик словацької Асоціації іноземної політики Д.Фішер, консультант чеського Інституту європейської політики EUROPEUM Я.Кріз, науковий співробітник польського Військово-технологічного університету, науковий співробітник польського Військово-технологічного університету М.Горнікієвич; консультант Комітету ВР України з питань інформатизації та зв’язку О.Баранов, представники кафедр міжнародного права, теорії держави і права, кафедри правового забезпечення оперативно-службової діяльності СБУ Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ в структурі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого: доцент Л.Трагнюк, доцент Т.Анакіна, доцент О.Сенаторова, доцент Ю.Размєтаєва, М.Юрлов, М.Камчатний та ін.