Університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті

26-09-2016, 10:46

Відбулася зустріч Посла з ректором Університету В.Я.Тацієм та проректором Ю.Г.Барабашом. Василь Якович ознайомив гостя з науковими здобутками та розробками вчених і студентів нашого вузу. Манодж Кумар Бхарті повідомив, що контакти наших країн як на рівні державних структур, так і між простими громадянами, мають розвиватися. Під час спілкування Посол окреслив низку важливих аспектів, які могли б бути цікавими і корисними для України. Сторони домовились про співпрацю, налагодження міжуніверситетських відносин та організацію спільних наукових заходів, обміну студентами і викладачами. Наприкінці Манодж Кумар Бхарті зробив запис у книзі почесних гостей Університету.

Бхарті провів лекцію англійською мовою «Унікальна Індія» для студентів і викладачів, наводячи яскраві приклади з історії, мови, а також розповів про географію, культуру, філософію, науку, населення, туризм, медицину, економіку, збройні сили тощо.

На території цієї дивовижної чудової країни виникла одна з найдавніших людських цивілізацій. Через велику кількість населення (1,2 млрд) та високі темпи економічного розвитку Індію розглядають як одну з потенційних наддержав. Професійні збройні сили країни є третіми за кількістю у світі. У їх складі близько 1,3 мільйона осіб. За рівнем розвитку економіки держава посідає 4-е місце у світі.

«В Індії є багато забезпечених людей, які готові приїхати в Україну і витратити значні суми коштів. 30% населення нашої країни мають такий же баланс купівельної спроможності, як і жителі США, тобто витрачають стільки ж грошей. Україна — це величезний туристичний ринок. У цьому напрямку можна зробити дуже багато», — сказав Посол.

Доповідь супроводжувалася змістовною презентацією.

По закінченні зустрічі Манодж Кумар Бхарті відповів на запитання студентів, які стосувалися різних аспектів: що знають в Індії про Україну; чому він обрав саме професію дипломата, маючи диплом про вищу освіту фахівця IT; які 3 головні риси для дипломата; привілеї та інтереси каст в Індії; захоплення та хобі Посла тощо.