В Університеті проведено читання: «Світовий маніфест гуманізму»

13-12-2013, 09:33

Організатори − кафедра міжнародного права та наукова бібліотека.

10 грудня в Україні й в усьому світі відзначається Міжнародний день прав людини. Цього дня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав і свобод всіх людей. Відповідно до Указу Президента від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права» щороку в тиждень, що включає День прав людини, проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Відкрила захід директор наукової бібліотеки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Н.П.Пасмор. Вона проінформувала учасників семінару, що Всеукраїнський тиждень права, який проходить з 9 по 14 грудня, приурочений до Міжнародного дня людини та 65-ї річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

У читаннях взяли участь: кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права В.М.Стешенко; кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права О.В.Сенаторова та студенти Університету.

З доповідями виступили: студент Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ (4 курс, 1 група) Максим Корнєєнко – «Концепція поколінь прав людини у сучасному міжнародному праві»; студент Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ (4 курс, 1 група) Володимир Кравчук – «Особливості міжнародно-правового регулювання права на недоторканість особистого життя індивіда в Інтернеті»; студент Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ (4 курс, 1 група) Анастасія Грек – «Міжнародно-правового регулювання прав жінки»; студент Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ (4 курс, 1 група) Ольга Чернякова – «Гендерна рівність у сучасному міжнародному публічному праві» та ін.

У рамках заходу презентовано тематичну книжкову експозицію «Права людини – передмова формування європейського правового простору» та віртуальну виставку «Перший міжнародно-правовий документ про права і свободи людини: до 65-річчя Загальної декларації прав людини».