Студенти Університету успішно виступили на IX Міжнародній юридичній олімпіаді з міжнародного гуманітарного права «Молодь за мир» (м.Мінськ, Білорусь)

14-10-2014, 14:10

З 30 вересня по 4 жовтня 2014 р. в Мінську проходила IX Міжнародна юридична олімпіада з міжнародного гуманітарного права «Молодь за мир» − один з найпрестижніших європейських конкурсів з міжнародного права.

Вже дев’ять років поспіль олімпіада збирає найсильніші команди та найвідоміших фахівців у галузі міжнародного гуманітарного права. Цього року склад учасників був як ніколи вражаючим. Своїх представників відправили університети Великої Британії (Лондонська школа економіки), Нідерландів (Лейденський університет), Швеції (Лундський університет), Бразилії, Китаю, Росії, Куби, Польщі, Індонезії та інші. Захід відкривали міністр юстиції Республіки Білорусь Олег Слижевський, заступник Голови Регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Російській Федерації, Білорусі та Молдові Бруно Ускіне, посол Куби в Білорусі Херардо Суарес Альварес. Суддями конкурсу були співробітники МКЧХ, експерти і професори з Австралії, Аргентини, Білорусі, Вірменії, Італії, Куби, Німеччини, Росії, Японії.

Олімпіада відзначалася й незвичайним форматом проведення. Змагання відбувались у сетинґу серії епічних фентезі-романів «Пісня Льоду та Полум’я» (також відомою як телесеріал «Гра престолів»). Студенти могли спробувати свої сили у ролі консультантів королів і тиранів (яких грали судді), збройних повстанців і делегатів МКЧХ та навіть зіграти представників держав (королівств) на засіданні під егідою ООН.

У цьому році в конкурсі взяли участь 17 команд з найкращих університетів світу. Єдиною українською командою була збірна команда студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого: Станіслав Юшенко (господарсько-правовий факультет, 4 курс), Михайло Солдатенко (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України, 3 курс) та Анастасія Чуваєва (міжнародно-правовий факультет, 5 курс) під керівництвом к.ю.н., доцента кафедри міжнародного права Оксани Василівни Сенаторової. Наші студенти гідно представили Університет та Україну на світовій арені та були відмічені суддями як одна з кращих команд олімпіади.

Унікальна атмосфера турніру дає змогу не лише отримати великий досвід, поглибити знання з міжнародного публічного права, опинитися в імітованих ситуаціях воєнного часу, навчитися вирішувати конфлікти мирним шляхом, але й подружитися зі студентами різних країн і збагатити свої враження від спілкування.