Студенти Університету успішно виступили на конкурсі з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа (Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition)

18-02-2014, 10:32

14-16 лютого в Києві в приміщенні Вищого господарського суду України відбувся національний раунд всесвітнього конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа.

Команду Університету представляли Станіслав Юшенко (господарсько-правовий факультет, 3 курс), Ірина Моренко (факультет підготовки юристів для МЗС України, 4 курс), Ірина Львова (факультет підготовки юристів для МЗС України, 5 курс), Анастасія Матвієць (факультет підготовки юристів для МЗС України, 4 курс) та Анастасія Чуваєва (господарсько-правовий факультет, 4 курс). Тренував команду молодший науковий співробітник Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ Університету Микола Юрлов.

Наснага та тривала піврічна підготовка допомогла команді Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого вперше за п’ять років вибороти перше місце за письмовий меморандум від позивача та друге місце (сумарно) за письмові меморандуми. Два члени команди (Ірина Моренко та Анастасія Матвієць) увійшли до топ-10 ораторів конкурсу, де, до речі, брали участь більше 30 учасників.

Конкурс проводився англійською мовою у формі, найбільш наближеній до розгляду реальних справ у Міжнародному суді ООН. За 55 років існування конкурс Філіпа Джессапа здобув загальне визнання та став найпрестижнішим у світі змаганням для студентів-юристів. Щорічно в Конкурсі беруть участь більш ніж 1600 студентів з-понад 300 юридичних навчальних закладів, які представляють майже 80 країн п’яти континентів.

Участь у конкурсі стала запорукою успішної професійної діяльності в майбутньому. Багато провідних українських юристів, партнерів юридичних фірм, викладачів права кращих українських вищих навчальних закладів колись були учасниками Судових дебатів з міжнародного права імені Філіпа Джессапа.