Розпочала роботу дводенна Міжнародна наукова конференція «Принципи сучасного конституціоналізму та Основний Закон України» (IX Тодиківські читання)

04-11-2016, 18:26

У конференції беруть участь близько 150 представників з-понад 50 вищих навчальних закладів та наукових установ України, Польщі та Білорусі.

З вітальними словами звернувся проректор з навчальної роботи Університету Ю.Г.Барабаш: «Мені приємно вітати всіх вас від імені ректора Університету В.Я.Тація на найважливішому форумі кафедри конституційного права. На жаль, не має серед нас Юрія Миколайовича, і від цього стає важче, бо зустрічі з такими людьми, як він у житті відбуваються рідко. Юрій Миколайович – відомий науковець, педагог, наставник, керівник, надзвичайно працьовита людина, засновник конституційного права як новітньої галузі, і саме він у 1992 році заснував кафедру конституційного права. Ми всі – його учні. Приємно, що щорічна конференція перетворилася з формального заходу на клуб однодумців».

Юрій Григорович також наголосив, що серед запропонованих корисних нововведень цьогорічного заходу слід відзначити панельну форму роботи.

Під час панельної дискусії виступали: начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області В.В.Остапенко – «Судова реформа в Україні: сучасний стан та перспективи проведення»; кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Л.І.Летнянчин – «Позбавлення звання Президента України: теорія та практика застосування»; (он-лайн включення з Варшави) кандидат наук національної безпеки Військово-технічної академії імені Ярослава Домбровського (м.Варшава, Польща) Мацін Горнікевіч (Macin Gornikiewicz) – «Розвиток сучасних інформаційних технологій в XXI столітті: в контексті прав людини» («The development of modern information technology in XXI century: in the context of human rights»); кандидат юридичних наук, асистент кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого К.О.Павшук – «Принцип плюралізму як основа розвитку демократичної держави»; студент Інституту підготовки кадрів для органів юстиції Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого К.В.Білоус – «Сучасні проблеми конституційно-правового регулювання обмеження свободи інформації в Україні»; студент юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка А.В.Матат − «Сучасні джерела конституційного права України: постановка проблеми».

Завтра 5 листопада пройдуть панельні дискусії:

«Засади сучасного конституціоналізму»;

«Права людини в сучасних конституціях»;

«Сучасні проблеми конституційно-правової еволюції».