Розпочала роботу дводенна міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Конституція як основа розвитку правової системи» (VIIІ Тодиківські читання)

02-10-2015, 15:29

У конференції беруть участь близько 110 учасників з понад 30 вищих навчальних закладів та наукових установ України, Польщі, США, Білорусі та Росії.

Відкрив пленарне засідання академік Національної академії правових наук України, проректор з наукової роботи А.П.Гетьман: «Конференція присвячена пам’яті видатного науковця, вченого з великої літери Ю.М.Тодики, який протягом багатьох років очолював кафедру конституційного права, робота якої, фактично завдяки його зусиллям набула якісно нового змісту.  У своїх наукових працях Юрій Миколайович зробив кроки не на десятиліття вперед, а на століття. І у питаннях, які будуть розглядатися і обговорюватися сьогодні, є його наукова думка».

На пленарному засіданні з доповідями виступили: доцент кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Г.В.Берченко – «Конституція як акт установчої влади»; асистент кафедри організації судових та правоохоронних органів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.М.Овчаренко – «Конституційно-правові аспекти відповідальності суддів Конституційного суду України», студент юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, А.В.Матат − «Конституція України як цінність правової системи: питання теорії» та ін. Під час заходу було організовано конференц-зв’язок із Д.Саліховим (Денвер, США).

3 жовтня відбудуться засідання тематичних секцій:

– теоретико-методологічні засади сучасного конституціоналізму;

– конституційно-правові механізми гарантування та захисту прав і свобод людини і громадянина;

– питання реалізації форм безпосередньої демократії;

– конституційно-правове регулювання організації та діяльності органів публічної влади;

– питання конституційно-правового реформування на сучасному етапі.