Розпочала роботу дводенна міжнародна науково-практична конференція «Наука кримінального права в системі міждисциплінарних зв’язків»

09-10-2014, 18:20

Організатори конференції: Національний юридичний університет   імені Ярослава Мудрого спільно з Науково-дослідним інститутом вивчення проблем злочинності імені академіка В.В.Сташиса Національної академії правових наук України та ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права».

У роботі конференції взяли участь вчені провідних вітчизняних навчальних та науково-дослідних закладів – Національної академії правових наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Національного університету «Одеська юридична академія», Національного університету «Києво-Могилянська академія», Львівського національного університету імені Івана Франка та ін., а також учені зарубіжних країн: Німеччини, Польщі та Республіки Таджикистан.

Відкрив захід та щиро привітав учасників академік Національної академії наук України, Президент Національної академії правових наук України, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор В.Я.Тацій. Він зазначив, що вивчаючи законодавство Європейського Союзу необхідно навчатися чужому, але не втратити своє. Не завжди є відповіді на всі запитання у Європейському законодавстві, і тоді ми маємо використовувати наш досвід, наші традиції, українську ментальність.

Учасників також привітав голова Харківської обласної ради С.І.Чернов. Від імені всіх депутатів Харківської обласної ради він привітав присутніх з Днем юриста. «На вас сьогодні покладені надскладні завдання – в непростих умовах шукати відповіді, в непростих викликах сьогодення знаходити нові механізми протидії новим сегментам злочинності. Рішення будуть знайдені, і я впевнений, вони будуть ефективними», – сказав С.І.Чернов.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, завідувач кафедри кримінального права №2 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого М.І.Панов – «Системний підхід у дослідженні науки кримінального права та її міждисциплінарних зв’язків»; Голова Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Ю.В.Баулін – «Верховенство права як об’єднуючий принцип предмета дослідження науки кримінального права»; професор, доктор філософії, Інституту кримінально-правових наук Університету Гете (м.Фракфурт-на-Майні, Німеччина) Альбрехт Петер-Алексис – «Механізми безпеки автономії та незалежності судової системи: спостереження від та про Третю владу в Європі»; доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Н.О.Гуторова – «Охоронна функція кримінального права» та ін.

На форумі обговорено загальнотеоретичні проблеми міждисциплінарних зв’язків науки кримінального права; актуальні проблеми інтегративних зв’язків кримінального права з іншими правовими науками, зокрема, кримінально-правового циклу; питання взаємодії кримінального права та кримінології у розв’язанні завдань боротьби зі злочинністю, а також обмін досвідом із науковцями зарубіжних країн і практичними працівниками.

У рамках заходу відбулися загальні збори громадської організації «Всеукраїнська асоціація кримінального права».

Також під час заходу відбулася презентація книги «України власний шлях». Книга вийшла у світ у Німеччині трьома мовами (німецькою, англійською, українською). У її підготовці брали активну участь студенти та викладачі 4 вузів.

Проректор із навчально-методичної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік НАПрН України, професор, завідувач кафедри цивільного процесу В.В.Комаров розповів, що ця робота є результатом творчої співпраці з Університетом Гете (м.Франкфурт-на-Майні, Німеччина), а також з Одеським національним морським університетом та Львівським державним університетом внутрішніх справ у рамках спільної програми, яка присвячена дослідженню принципів і структур правових систем, суспільної безпеки – корупції, захисту персональних даних, расизму/ксенофобії. Ініціатором цієї програми та її координатором став відомий фахівець Університету Гете професор Петер-Алексіс Альбрехт.

Проректор висловив подяку спонсорам проекту, видавництву Berliner Wissenschafts-Verlag у м. Берліні (Німеччина), координаторам проекту з боку Університету.

На завтра (10 жовтня) заплановано проведення засідань у тематичних секціях:

Секція № 1. Загально-теоретичні проблеми міждисциплінарних зв’язків;

Секція № 2. Інтегративні зв’язки кримінального права з іншими правовими науками;

Секція № 3. Кримінальне право в системі наук кримінально-правового циклу;

«Круглий стіл» – «Питання взаємодії кримінального права та кримінології у розв’язанні завдань боротьби зі злочинністю»;

Секція № 4 Міждисциплінарні зв’язки кримінального права в дослідженнях молодих вчених.

Конференція транслювалася в режимі конференц-зв’язку  для аудиторії Полтавського юридичного інституту з можливістю спілкування з учасниками конференції у Харкові.

За підсумками роботи міжнародної науково-практичної конференції будуть прийняті рекомендації та надрукована збірка тез.