Розпочала роботу дводенна міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Державний суверенітет і народний суверенітет в сучасних умовах» (VІІ Тодиківські читання)

26-09-2014, 15:14

Організатори заходу: Лабораторія законодавчих ініціатив, Харківська правозахисна група та Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

Відкрив пленарне засідання доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, проректор із навчальної роботи Університету, завідувач кафедри конституційного права України Ю.Г.Барабаш. «Це знаменна подія не тільки для кафедри та Університету, а для кожного студента, який опікується проблемами конституційного права. Юрій Миколайович пішов з життя у 2007 році, але з нами −  назавжди, духовно та інтелектуально. Він був скромною і надзвичайно талановитою людиною. Його стиль викладення є унікальним, харизматичним і водночас зрозумілим для всіх».

Проректор зазначив, що у конференції взяли участь 130 учасників з-понад 30 вищих навчальних закладів та наукових установ України, Росії, Білорусії, Польщі та Франції.

На заході було організовано конференц-зв’язок з науковцями Московського державного університету імені М.В.Ломоносова, Коледжу державного управління Національного Інституту безпеки (м.Білосток, Польща) з можливістю спілкування з ними.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: О.П.Євсєєв, кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого − ««Провідні підстави рішення» як елемент аргументації в постановах федерального конституційного суду ФРН»; Д.Р.Саліхов, голова наукового студентського товариства юридичного факультету Московського державного університету імені М.В.Ломоносова (он-лайн включення з Москви) − «Реалізація права на протест політичною меншістю в органах народного представництва»; В.І.Ковтун, кандидат юридичних наук, асистент кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого − «Щодо окремих питань народного суверенітету»; Ю.З.Костанкевич, студент 4 курсу Інституту прокуратури та слідства Національного університету «Одеська юридична академія» − «Роль прямої демократії в Україні в умовах збройного конфлікту та миру: порівняльний аналіз»; Марцін Гирнікевіч (Marcin Gyrnikiewicz), кандидат наук національної безпеки, професор Коледжу державного управління Національного Інституту безпеки (м.Білосток, Польща) (он-лайн включення з Білостоку) − «Військові психологічні операції і права людини у зоні бойових дій» («Military psychological operations and human rights in the combat zone») та ін.

На завтра 27 вересня у рамках конференції заплановані засідання із п’яти  тематичних секцій, на яких будуть представлені, заслухані та оцінені наукові доповіді представників Московського державного університету імені М.В. Ломоносова, Бєлгородського державного університету, Саратовської державної юридичної академії, Білоруського державного університету, Люблінського католицького університету, Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України, НУ  «Одеська юридична академія», Львівського національного університету імені Івана Франка,  Реймського університету (Франція), інших ВНЗ та наукових установ.