Ректор Університету В.Я.Тацій та проректор із навчально-методичної роботи В.В.Комаров взяли участь у з’їзді представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ

30-04-2014, 10:04

Захід відбувся у м.Київ в актовій залі Міністерства освіти і науки України.

Зважаючи на особливу суспільну значущість Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, основною метою діяльності яких є забезпечення незалежності судочинства шляхом формування високопрофесійного суддівського корпусу та ефективного й об’єктивного розгляду питань про дисциплінарну відповідальність суддів; з огляду на нагальну необхідність відновлення діяльності ВРЮ та ВККС України; прагнучи забезпечити публічність і прозорість усіх процедур, широке представництво юридичних ВНЗ і наукових установ на з’їзді, а також гарантувати його незалежність і неупередженість стосовно обрання трьох членів Вищої ради юстиції та двох членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Міністерство освіти і науки видало наказ № 471 від 17.04.2014 р. «Про проведення з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ».

Відповідно до наказу утворено Організаційний комітет з підготовки та проведення з’їзду.

Головою Оргкомітету призначено доктора юридичних наук, академіка НАН України, ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я.Тація.

Захід відкрив суддя Конституційного суду України у відставці В.П.Тихий.

Президія призначила головуючим на з’їзді В.В.Комарова.

Представники юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ на з’їзді обрали трьох членів Вищої ради юстиції (ВРЮ) і двох членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

Шляхом таємного голосування представниками до ВРЮ стали: доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.В.Капліна, декан юридичного факультету, професор, доктор юридичних наук Львівського національного університету імені Івана Франка А.М.Бойко і суддя апеляційного суду Закарпатської області Г.В.Фазикош.

До ВККС увійшли: викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія» В.М.Сущенко, від Національної академії правових наук України М.К.Галянтич.