Ректор Університету В.Я.Тацій дав інтерв’ю газеті «Закон и бизнес»

10-07-2015, 14:26

Ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я.Тацій став «Почесним громадянином Харківської області»В інтерв’ю ректор розповів про те, як діє закон про «Про вищу освіту» у модернізації національної освітньої системи та підкреслив: «Така вкрай важлива складова автономії, як фінансова самостійність, на превеликий жаль, залишилася на папері».

Також В.Я.Тацій торкнувся проблеми розвитку вищої юридичної освіти: «Але наразі дійсно існує проблема ефективності системи вищої юридичної освіти, оптимізації мережі правничих ВНЗ. За роки незалежності в Україні виникла надто розгалужена мережа вищих навчальних закладів. Основними проблемами розвитку вищої юридичної освіти на сучасному етапі є недосконалість її системи через неадекватне збільшення кількості ВНЗ різних форм власності, в яких здійснюється підготовка юристів. Основними проблемами розвитку вищої юридичної освіти є недосконалість її системи через збільшення кількості ВНЗ, в яких готують юристів».

В.Я.Тацій зазначив, що однім із головних завдань Університету є підготовка висококваліфікованих фахівців: «Студент повинен чітко розуміти, в якій юридичній сфері він хоче працювати, оскільки конкуренція дуже велика, і тому сьогодні ринок юридичних послуг потребує не стільки юристів широкого профілю, скільки фахівців у певній специфічній галузі. Розуміючи це, ми відкрили цілу низку сертифікатних освітніх програм, що дають можливість поглибити знання у найбільш затребуваних юридичних сферах та отримати навички та уміння в суміжних галузях. Розуміючи потребу у визнанні вітчизняних дипломів за кордоном, ми пішли шляхом започаткування програм «двох дипломів».

Повна версія інтерв’ю –